Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 AVORTUL PRO SAU CONTRA

In jos 
+29
Floretina.S
florares-Flori
ralu
julica
Ramo
stroevivi
catanicegirl
carmensyta
Adyna
flo09
gabbis
raluralu
elena
ADI
lyvya
*DANI
delia_rus84
bulinuta
flory
dragutza2355
gabyy
iulia
mirela1974
anuta22
ani10
andreea
Anca.
Noemi
mami ionela
33 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
catanicegirl
Moderator
Moderator
catanicegirl


Numarul mesajelor : 13889
Data nasterii : 19/01/1986
Data de inscriere : 17/03/2010
Varsta : 38

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeSam 27 Mar - 4:53

eu una nu sunt de acord cu avortul....nu vreau sa condamn pe nimeni,dar eu personal consider ca nimic nu iti da dreptul sa omori un sufletel care are si el dreptul la viata.eu cand am ramas insarcinata,avand probleme cu inima,toti doctorii m-au pus sa fac avort,pt ca as putea muri....dar as fi preferat asta decat sa traiesc o viata intreaga cu gandul ca am omorat un sufletel nevinovat.si ne-a ajutat dzeu...si e cea mai buna decizie pe care am luat-o vreodata...am o minunatie de fetita...si inca traiesc AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 451269
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Mar - 15:42

mie mi se facea raui cand mergeam la control pentru sarcina si erau persoane care le aducea de la avort.nu am fost insituatia unei sarcini nedorite dar sunt contra avortului
Sus In jos
Ramo
Membru de elita
Membru de elita
Ramo


Numarul mesajelor : 6309
Data nasterii : 08/10/1981
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 42

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 15 Apr - 0:25

dragelor sunt totalmente impotriva avortului
imi amintesc atunci cand mergeam regulat la ginecolog a venit o fatuca de 15-16 ani cu ghiozdanul in spate si-a rugat-o pe asistenta sa-o rezolve mai repede catrebuie da ajunga accasa inaintea mamei
ce parere aveti de astfel de persoane?
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 15 Apr - 0:41

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 22634 dar minorelor nu li se face intrerupere de sarcina decat cu acordul parintilor(cel putin,teoretic...)
Doctora la care am mers eu pe perioada sarcinii facea intreruperi de sarcina inainte de inceperea programului care era trecut pe usa.Eu ma programam intotdeauna astfel incat sa fiu prima pacienta din ziua respectiva,ca mai tarziu se decalau prea tare programarile si trebuia sa astept prea mult.De multe ori ajungeam putin mai devreme si auzeam ce se intampla inauntru AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 22634 Erau unele carora li se facea rau,pe altele le intreba doctora"Simti ceva,te doare?" AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 22634 .Vai,de fiecare data mi se facea pielea de gaina pe mine.......
Vad ca majoritatea sunteti impotriva avortului,dar ce ati face in situatia in care sarcina respectiva ar fi rezultatul unui viol sau incest,sau daca doctorul v-ar spune ca fatul are malformatii si ca in cazul in care se va naste viata lui ar fi un chin????Eu in cazurile astea sunt de acord cu avortul da
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 15 Apr - 13:22

eu nu cred ca era viol sau incest ci distractie la modul cum a vorbit!
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 16 Apr - 4:51

Eu sunt cert impotriva avortului,dar in cazul in care un doctor ti-l face pentru ati salva viata cred ca nu mai pot zice nimic.Cam asa ceva am patit eu.
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 16 Apr - 13:40

asta da!trebuie sa gandim altfel in aceasta situatie
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 16 Apr - 20:16

stroevivi a scris:
eu nu cred ca era viol sau incest ci distractie la modul cum a vorbit!
eu nu ma refeream la cazul cu pustoaica aia,ci asa,in general.Da,si mai e si cazul expus de Iulia...Sunt cazuri si cazuri...
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 16 Apr - 21:37

Vad ca in mare ideea de avort este respinsa, dar acceptata in momentul in care apar probleme.
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 18 Apr - 15:42

stiu fete tinere care au facut avort si dupa nu au mai putut ramane insarcinate
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 18 Apr - 18:47

eu sunt contra avortului ...mai bine nu ii mai dau nimic sex sex sex .....ii fac un nod in varf si gata ,doar nu o sa fac copii la infinit...
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 18 Apr - 19:37

ralu a scris:
eu sunt contra avortului ...mai bine nu ii mai dau nimic sex sex sex .....ii fac un nod in varf si gata ,doar nu o sa fac copii la infinit...

esti mortala
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 18 Apr - 20:08

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 914738
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeLun 19 Apr - 6:39

rad rad
Sus In jos
florares-Flori
Membru de elita
Membru de elita
florares-Flori


Numarul mesajelor : 9347
Data nasterii : 13/05/1975
Data de inscriere : 03/10/2009
Varsta : 49

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMar 20 Apr - 4:26

esti tare Ralu AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 914738 fiecare face cum vrea ,dar nici sa faci copii sai chinui mai bine nui face ....
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMar 20 Apr - 16:50

noi toti 6 ne-am chinuit
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMier 21 Apr - 1:41

total in potriva avortului
exista atatea metode contraceptive si mai bine eviti o sarcina decat sa ramai si sa faci un avort bineinteles cum zice cami in caz de incest , viol sau depistarea unei probleme in timpul sarcinii atunci se schimba situatia
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMier 21 Apr - 6:57

perfect de acord!
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 23 Apr - 15:31

asta cu metodele contraceptive e bine spus dar nu stiu ce-o fi in capul unora.o fi vorba de bani?
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 23 Apr - 17:03

lucian a scris:
total in potriva avortului
exista atatea metode contraceptive si mai bine eviti o sarcina decat sa ramai si sa faci un avort bineinteles cum zice cami in caz de incest , viol sau depistarea unei probleme in timpul sarcinii atunci se schimba situatia
ai dreptate
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeSam 24 Apr - 16:36

Adevarat Flori
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMar 15 Iun - 0:44

off imi pare rau Iuliana
da si eu am cunoscut pe cineva care a facut chiar 3 avorturi,si era si minora cu primele 2
si ce credeti?ca drul a refuzato?pe naiba
ia facut avortul fara acordul parintilor
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMar 15 Iun - 15:11

nu ii mai controleaza nimeni!banul sa iasa
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMier 16 Iun - 18:46

nici eu nu sunt de acord cu avortul si nu cred ca as face
doar in cazuri de ex. sa fiu violata,sau sa am ceva probleme de sanatate eu sau bebele,atunci poate as face
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 18 Iun - 16:32

depinde de situatii.nici nu ma gandesc ce inseamna un avort
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeMier 18 Aug - 4:03

Am citit si m-au luat frigurile.

Un subiect dureros, delicat, strigator la cer.

Aceasta procedura chirurgicala lasa amprente unei femei pe viata, in unele cazuri chiar provocand infertilitatea. Cu totii stim ca instinctul matern ghideaza orice femeie dar ce fel de femeie este aceea care dispune de toate resursele care sunt necesare cresterii unui copil si face un avort ?

Iata ce spune legea referitor la avort :

Provocarea ilegală a avortului
*Art. 185. - Întreruperea cursului sarcinii, prin orice mijloace, săvârsită în vreuna dintre următoarele împrejurări:
a) în afara institutiilor medicale sau cabinetelor medicale autorizate în acest scop;
de către o persoană care nu are calitatea de medic de specialitate;
c) dacă vârsta sarcinii a depăsit patrusprezece săptămâni,
se pedepseste cu închisoare de la 6 luni la 3 ani.
Întreruperea cursului sarcinii, săvârsită în orice conditii, fără consimtământul femeii însărcinate, se pedepseste cu închisoare de la 2 la 7 ani si interzicerea unor drepturi.
Dacă prin faptele prevăzute în alin. 1 si 2 s-a cauzat femeii însărcinate vreo vătămare corporală gravă, pedeapsa este închisoare de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi, iar dacă fapta a avut ca urmare moartea femeii însărcinate, pedeapsa este închisoarea de la 5 la 15 ani si interzicerea unor drepturi.
În cazul când fapta prevăzută în alin. 2 si 3 a fost săvârsită de medic, pe lângă pedeapsa închisorii, se va aplica si interdictia exercitării profesiei de medic, potrivit art. 64 lit. c).
Tentativa se pedepseste.
Nu se pedepseste întreruperea cursului sarcinii efectuată de medic:
a) dacă întreruperea cursului sarcinii era necesară pentru a salva viata, sănătatea sau integritatea corporală a femeii însărcinate de la un pericol grav si iminent si care nu putea fi înlăturat altfel;
în cazul prevăzut în alin. 1 lit. c), când întreruperea cursului sarcinii se impunea din motive terapeutice, potrivit dispozitiilor legale;
c) în cazul prevăzut în alin. 2, când femeia însăcinată s-a aflat în imposibilitalea de a-si exprima vointa, iar întreruperea cursului sarcinii se impunea din motive terapeutice, potrivit dispozitiilor legale. * Art. 185 a fost reintrodus, cu acest nou continut, prin Legea nr. 140/1996.

Si ce zic femei care au trecut prin asa ceva :

” In sufletul meu e un mare gol
…am doar 17 ani…si akum 2 luni jumatate am ramas insarcinata…prietenul meu nu era pregatit pt asa ceva…si poate k nici eu…insa…am iubit copilul meu…inca din prima clipa knd am aflat ca sunt insarcinata…am fost la un ecograf…unde am auzit bataile inimii lui…atat de rapide…inima mea batea langa a lui…si akum in mintea mea nu aud decat inimioara lui…care ma implora pt o sansa la viata…nimeni nu m-a intrebat ce vreau…ci altii au luat decizia in locul meu…si acum ma urasc…ma urasc pt ca nu am avut curajul ma ma opun tuturor,sa ma lupt cu toti…pt sufletzelul pe care il purtam…mi-as da si viata acum…la o saptamana dupa crima…sa-l pot vedea…sa-l pot strange candva in brate…insa nu mi-a mai ramas decat ecografia facuta inainte de avort…la care ma uit si plang…si plang…caci in sufletul meu e un mare gol…caci o data cu el…a plecat si o bucata din sufletul meu… ”

“nu vreau decat o chestie sa spun..am facut un avort saptamana asta-eram in 19 saptamani ..deja aveam lapte in sani si fatul misca..da nu mi-a pasat.eu vroiam avort si intr-un fel sau altul l-am facut.si nu imi parea rau pana am vazut ceea ce a iesit din mine..era un bebelus,,era mic,dar perfect..stiam de dinainte ca era si baietel..da nu ma asteptam sa fie un copilas in adevaratul sens al cuvantului..si era asa frumos..cel mai frumos copil pe care l-am vazut in viata mea..avea si par pe cap..si cel mai tare mi s-a rupt sufletul cand am observat ca statea inghemuit si isi tinea cordonul in brate ca si cum ar fi trecut prin mari chinuri.am indraznit sa ma uit mai atent la el..avea degetele..si la maini,si la picioare..un nasuc perfect..si i se vedea un zambet pe fata..si mai dureros era ca semana cu mine la gura..Astea le povestesc pentru toate femeile care fac avort ,in special dupa 3 luni. multe care fac..il fac,se ridica si pleaca..dar niciodata nu se uita la ce lasa in urma..eu acum sunt distrusa, din punct de vedere psihic si stiu ca niciodata nu voi mai fi la fel si ca niciodata nu voi putea saruta si alinta copilasul meu frumos, dupa care plang in fiecare seara.Poate voi mai avea copii dar nu pe el. ”

Si cel mai greu este sa auzi de la o femeie care la prima vedere este verticala, fara dureri multe ca “nu mai stiu cate am..[avorturi]”

La urma urmei este alegerea fiecareia (nu a fiecaruia pentru ca nu iubitul/prietenul/sotul tau da nastere unei vieti) !
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 19 Aug - 3:31

vai doamne ce trist
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 22 Aug - 3:28

Da ai dreptate.
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 22 Aug - 3:37

offf ca mi-au dat si lacrimile plange eu nu am nici un avort si nici nu as face dar niciodatta nu sti ce iti rezerva viata pe viitor.sper sa nu ajung niciodata in fata unei astfel de decizii.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 22 Aug - 3:37

Da Cami si eu am zis ca niciodata dar nevoia te impinge cateodate de la spate.
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 22 Aug - 22:05

eu le judec doar pe acelea care le fac asa ca pe banda in rest orice poate fi pus intr-o asemenea situatie
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeLun 23 Aug - 2:08

Bravo Iulia.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeLun 23 Aug - 7:22

vai ca te trec toti fiorii... saracele.
nu am ajuns in situatia asta si sper sa nici nu se intample niciodata.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 26 Aug - 15:24

julcsy a scris:
eu le judec doar pe acelea care le fac asa ca pe banda in rest orice poate fi pus intr-o asemenea situatie
de acord cu tine cea mai tare
Sus In jos
bruneta_anytza
Membru de elita
Membru de elita
bruneta_anytza


Numarul mesajelor : 8388
Data nasterii : 15/09/1984
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 9 Sept - 12:42

eu sunt contra avorturilor ,nu am facut niciodata ,si de ce zic contra pentru ca la a doua sarcina poate se iveste ceva nu e de bani ca aia nu conteaza,dar conteaza organismull femei dupa un avort incep sa apar probleme genitale


Ultima editare efectuata de catre bruneta_anytza in Vin 10 Sept - 2:41, editata de 1 ori
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 9 Sept - 16:19

adica Dana nu pricep ce ai vrut sa zici.
Sus In jos
bruneta_anytza
Membru de elita
Membru de elita
bruneta_anytza


Numarul mesajelor : 8388
Data nasterii : 15/09/1984
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 2:42

adik daca faci avort pot sa nici nu mai ramai vreodata sau pot aparea alte coomplicatii
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 2:49

da dar la nevoie il faci.
Sus In jos
bruneta_anytza
Membru de elita
Membru de elita
bruneta_anytza


Numarul mesajelor : 8388
Data nasterii : 15/09/1984
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 2:50

da asa e iulia
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 2:51

initial si eu eram impotriva celor care fac avort dar cand treci prin unele probleme vezi altfel lucrurile.Ca exista si exceptii in viata.
Sus In jos
bruneta_anytza
Membru de elita
Membru de elita
bruneta_anytza


Numarul mesajelor : 8388
Data nasterii : 15/09/1984
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 39

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 2:56

dar ca sa nu se ajunga la avort nu ar fi bine sa se ia contaceptive,eu una asa fac
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 3:07

da dar si cu ele si cu sterilet se poate ramane si atunci ce faci?
Sus In jos
printesazabib
Membru de elita
Membru de elita
printesazabib


Numarul mesajelor : 6987
Data nasterii : 03/04/1981
Data de inscriere : 11/02/2011
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeVin 13 Ian - 21:43

eu sunt contra avortului...si sunt de parere ca daca nu vrei sa apara un bebe te protejezi, caci in ziua de azi exista Slava-Domnului metode de contraceptie...
asta este parerea mea...
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeSam 14 Ian - 4:46

pfff e greu cu acest topic...
Sus In jos
printesazabib
Membru de elita
Membru de elita
printesazabib


Numarul mesajelor : 6987
Data nasterii : 03/04/1981
Data de inscriere : 11/02/2011
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeSam 14 Ian - 20:12

este iuli.... pupicei
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Ian - 2:49

pana nu esti pus in fata faptului nu poti zice concret un raspuns...iti zic din propria experienta...eu sunt categoric impotriva avortului,dar sunt momente ce te imping sa il faci si atunci zici da avortului...deci greu de spus...
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Ian - 19:50

sunt contra avortului,dar daca medicul iti zice ca ar fi mai bine sa nu tii sarcina respectiva as face ce mi-ar zice el.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Ian - 23:28

asa este Anuta totald e acord
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeLun 16 Ian - 1:22

da si eu care-s impotriva daca bebe nu s-ar naste normal (fara anomalii) sau eu as avea probleme as lua decizia unui avort ,pana la urma urmei spre bine copilului ar fi decizia ca el sa nu sufere ca nu duce o viata normala sau eu daca as pati ceva ?........
decizia medicului atarna cel mai tare pe cantarul deciziei
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitimeLun 16 Ian - 3:58

sau daca e viata mamei in pericol cum am avut eu...
Sus In jos
Continut sponsorizat





AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AVORTUL PRO SAU CONTRA   AVORTUL PRO SAU CONTRA - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
AVORTUL PRO SAU CONTRA
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: TOTUL DESPRE CONCEPTIE,SARCINA , NASTERE SI NOU NASCUTI-
Mergi direct la: