Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fumatul in timpul sarcinii

In jos 
+28
bruneta_anytza
Floretina.S
julcsy
carmensyta
julica
yoanici
lyvya
LAURA
*DANI
delia_rus84
anajannine
andreea
raluralu
iulia
dragutza2355
gabyy
pupkiss
Anca.
cami11061988
flory
alinazgz
narcy
mirela1974
bulinuta
anuta22
ani10
mami ionela
Noemi
32 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 25 Apr - 18:47

Ati fumat in timpul sarcinii?
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Vizitato
Vizitator




Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMier 29 Apr - 19:32

eu nu fumez dar cred ca nu e bine sa fumati cand sunteti gravida ca se transmite nicotina ....
Fumatul in timpul sarcinii Picture131e
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMier 29 Apr - 19:36

si asta
insa rezultatul fumatului
poate fi urmatorul produsul de conceptie nu mai creste si exista pericolul de avort spontan
cumnata mea a patit asa ceva,la 9 luni fix,a constatat ca bb nu mai misca,si a mers si a avut nevoie sa ii provoace nasterea,pt ca bb era mort de 3 zile
dc?
fetitza nu a mai crescut datorita nicotinei,si a avut loc sa se invarta,astfel ca s-a strangulat cu cordonul ombilical
insa totul din cauza nicotinei,asta a reiesit la analizele facute bebelusei fara viata
cumnata mea era terminata,gandea ca ea are prbl,insa acuma are un baietel perfect sanatos,ce-i drept n-am mai pus tigara in gura cat a fost graviduta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMier 29 Apr - 21:35

fete sa nu luati in nume de rau
dar eu sunt funmatoare si am fumat cu amandoua sarcinile
si nu au patit nimic fetele
inca chiar au avut o greutate zic eu destul de buna amandoua
mai ales karla(4800kg) iar deni(3650kg)
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi 7 Mai - 23:10

nu fumez.....dar cred ca nu face ok la bebe...acum fiecare decide....
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeVin 8 Mai - 19:11

eu una nu fumez si nici nu sunt de acord cu fumatul in timplu sarcinii :dddd:
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 9 Mai - 3:36

Eu nu suport sa vad gravide fumand
iertaima ca spu asta dar zic ca atata sacrificiu poti face pt acel bb
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 9 Mai - 4:55

asa este Noemi ai drepatate foarte mare inca,dar sa stii ca chiar sunt unele mamici care nu se pot abtine. :bbb:
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 9 Mai - 13:53

de la a nu putea pana la a nu vrea e mare diferenta
nu exista nu pot!
uite,eu am fumat de la 17 ani,exceptie cand am fost gravi,si acuma m-am lasat,fara medicamnete fara nimik,deci se poate,numai k tre sa si vrei....
mai ales in timpul sarcinii,daca tot ai facut pasul,macar de dragul lui bb
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 9 Mai - 16:26

da Ionela asa este nu exista nu pot,nu vreau,dar sunt si chiar cred eu care nu pot sa renunte deloc.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi 14 Mai - 18:15

Eu nu am fumat niciodata.Nasa fetitei mele,insa,fumeaza,si e insarcinata in 5 luni.Inainte spunea ca dupa ce va ramane insarcinatase va lasa de fumat.La inceput le-a mai rarit,dar acum fumeaza la fel de mult ca inainte...Si eu sunt de parere ca daca vrei cu adevarat,poti renunta la tigari...mai ales pt binele copilului tau
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi 14 Mai - 23:28

desi sunt fumatoare de foarte mult timp, m-am lasat cu cateva luni inainte sa raman gravida ,pentru a mai scoate din nicotina acumulata, si nici acum nu fumez. atata timp cat alaptez nu am de gand. cred ca cele care fumeaza sunt iresponsabile. parerea mea! trebuie sa te gandesti la bebe intai si dupa aia la tine.
Sus In jos
narcy
Membru Junior
Membru Junior
narcy


Numarul mesajelor : 535
Data nasterii : 06/02/1983
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 41

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 16 Mai - 20:13

nu am fumat
Sus In jos
alinazgz
Oaspete
Oaspete
alinazgz


Numarul mesajelor : 49
Data nasterii : 01/08/1975
Data de inscriere : 16/05/2009
Varsta : 48

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeDum 17 Mai - 19:11

ei fetelor eu am fumat pe toata perioada sarcinii si nu am avut probleme ba chiar m-am dus la munca pana la 8 luni si chiar daca ma lasam de fumat nu rezolvam nimik ptr ca mediul unde lucram era de asemenea natura ca as fi inhalat fum triplu .In plus in momentul in care m-am dus sa ma ia in evidenta cu sarcina si ma intrebat doctora daca fumez bineinteles ca iam spus ca o sa incerc sa le las si surpriza stiti ce mia zis? ca daca vroiam sa ma las de fumat trebuia sa ma las cu cateva luni inainte de a ramane gravida nu acum in timpul sarcinii
ptr ca ias face mai mult rau copilului prin pofta mea de tutun . AM UITATA SA MENTIONEZ CA SARCINA MIA FOST SUPRAVEGHEATA DE UN MEDIC DIN SPANIA UNDE AM SI NASCUT
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 3:30

foarte bine Alina,ai vazut a stiut el medicul ce e mai bine ptr tine si pentru bebe,totul contaza sa fie bebe bine si sanatos
Sus In jos
alinazgz
Oaspete
Oaspete
alinazgz


Numarul mesajelor : 49
Data nasterii : 01/08/1975
Data de inscriere : 16/05/2009
Varsta : 48

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 3:31

DA ASA ESTE
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 3:35

bine ca ati trecut cu bine peste,acum mai fumezi Alina?
Sus In jos
alinazgz
Oaspete
Oaspete
alinazgz


Numarul mesajelor : 49
Data nasterii : 01/08/1975
Data de inscriere : 16/05/2009
Varsta : 48

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 5:04

DA FUMEZ
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 5:19

credeam ca teai lasat, :ffff:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 16:51

alinazgz a scris:
ei fetelor eu am fumat pe toata perioada sarcinii si nu am avut probleme ba chiar m-am dus la munca pana la 8 luni si chiar daca ma lasam de fumat nu rezolvam nimik ptr ca mediul unde lucram era de asemenea natura ca as fi inhalat fum triplu .In plus in momentul in care m-am dus sa ma ia in evidenta cu sarcina si ma intrebat doctora daca fumez bineinteles ca iam spus ca o sa incerc sa le las si surpriza stiti ce mia zis? ca daca vroiam sa ma las de fumat trebuia sa ma las cu cateva luni inainte de a ramane gravida nu acum in timpul sarcinii
ptr ca ias face mai mult rau copilului prin pofta mea de tutun . AM UITATA SA MENTIONEZ CA SARCINA MIA FOST SUPRAVEGHEATA DE UN MEDIC DIN SPANIA UNDE AM SI NASCUT

am senzatia ca medicii astia au probleme mari. ii faci rau copilului ca ai pofta de tigara???? cred ca nu am inteles eu bine! dar pentru copilul tau ca sa fie sanatos,crezi ca nu reuseai sa nu poftesti?
si sa stii ca nu este totul daca la nastere este ok. am o cunostiinta care are probleme destul de mari copilul , au aparut dupa 3-4 ani si tot de la fumat i se trage. acum isi da pumni singura ca nu s-a abtinut dar e prea tarziu!!!! pacat ca nu realizeaza mai repede ce consecinte pot fi. in fine...fiecare face cu copilul ei ce crede de cuviinta.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 17:21

si eu cunosc o mamica al carei copil are probleme de sanatate,din cauza ca ea a fumat cat a fost insarcinata;acum regreta si ea,dar e prea tarziu........
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 17:55

eu cred ca nu realizeaza decat cand e mult prea tarziu. cand aud ca "am fumat toata sarcaina si copilul este foarte sanatos "... ma doare capul. urmarile pot aparea mult mai tarziu, dar fiecare si-o face cu mana lui.


Ultima editare efectuata de catre mirela1974 in Mar 30 Iun - 7:32, editata de 1 ori
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 19:18

un doctor a zis ca ii face rau copilului sa te lasi de fumat??
dar ce medic mai e si asta mami???
nu-mi vine sa cred!!! :hyft:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 18 Mai - 22:46

si nasa fetitei mele la fel zice,ca decat sa pofteasca la tigara si sa-i faca rau copilului,mai bine fumeaza in continuare
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMar 26 Mai - 2:29

jur ca medicii astia nu sunt normali. sau poate mamicile astea care cred asa ceva. nu stiu de fapt daca medicul a spus asta. unele mai spun asa ca sa-si gaseasca o scuza sa fumeze linistite incontinuare. pacat ca nu se gandesc la sufletelul ala mic pe care il fac .
Sus In jos
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory


Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeVin 5 Iun - 21:33

Nu am auzit nici un medic sa recomande chestia asta...din contra.
Eu am fumat de la 17 ani, si in primele 2 saptamani de sarcina, insa dupa aceea nu am mai putut pur si siplu, cum vedeam sau simteam fum de tigara, trebuia sa dau la boboci...:))
Asa ca de atunci nu mai fumez...si ma simt mult mai bine, mai curata si mai sanatoasa...si bebe puternic, destept si frumos...;)
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeVin 5 Iun - 21:41

asa e ,nici eu nu suportam cand venea sotul langa mine dupa ce fuma,ma deranja mirosul asa tare.....
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 6 Iun - 19:30

eu n-as suporta sa stau in fum de tigara,darami-te un bebelus....
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeVin 12 Iun - 5:30

cum sa ti un bebelus unde este fumul de tigara? cred ca trebuie sa aibe probleme foarte mari parintii aia...
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMar 30 Iun - 6:42

eu cred ca fumatul in timpul sarcinii e destul de riscant.inconstienta poate avea uneori consecinte grave.insa la exemplul pe care il dau unii doctori,.de exemplu doctora mea cu care am si nascut era gravida in 7 luni si fuma foarte mult si bea cafea in cabinetul ei de la maternitate unde pacientii intrau pt nelamuriri.acum am auzit ca a nascut o fetita de doar 2 kg si 100,cam asa.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMar 30 Iun - 7:34

si este doctorita???? pacat de scoala care a facut-o!!! si pacat de copilul pe care l-a nascut. ca ei sunt nevinovati.
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMar 30 Iun - 17:20

da mirela,doctorita mea ginecolog care mi-a facut cezariana.asa e pacat de copilasi,tocmai deaia spun,
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMier 1 Iul - 7:16

inconstiente...pacat ca mai fac rau si unui sufletel nevinovat nu numai lor.
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi 2 Iul - 4:22

mirela1974 a scris:
cum sa ti un bebelus unde este fumul de tigara? cred ca trebuie sa aibe probleme foarte mari parintii aia...

Mirela dupa ce am nascut si am adus-o pe Alex acasa ( inca stateam la socri) venea soacra si o lua pe alex in bucatarie unde ei fumau , nici macar nu deschideau geamul cand duceau fata acolo.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi 2 Iul - 4:42

ce idioata!!!!!!Si tu nu ziceai nimic? :kiuoi:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi 2 Iul - 4:46

Pai era casa ei, nu puteam zice nimic, se supara cum indraznesc sa iau copilul de acolo ? :juio:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi 2 Iul - 5:58

anca, eu la chestii din astea nu am pardon. nu numai ca i-as fi zis, dar o trezeam eu sigur la realitate. :ijkgd: uite numai asa o tinem. :kiuoi: nu are mai multa minte? la noi , de ex. la socrii este mai rece, ca fac economie, dar cand stiu ca mergem acolo da drumul la centrala cu 3 de minute inainte sa incalzeasca camera. nu este obligatoriu, dar altfel nu merg.
Sus In jos
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory


Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeVin 3 Iul - 4:51

mai, cred ca asta este pura inconstienta..dar ce sa spun ca eu aveam certuri cu al meu, care fuma peste tot mai ales ca era un fumator inrait, asa ca intr-o zi m-am certat urat din cauza tigarilor, mai ales ca Alex era micut...asa ca l-am dat afara sa fumeze pe scara sau afara la o plimbare. de atunci nu prea a mai fumat in casa, iar daca o facea, statea langa geamul deschis. acum din fericire pentru noi si pentru buzunarul nostru, in Italia este un lux sa fumezi, fiind foarte scumpe, s-a lasat de 1 luna de zile!!! Bravooooo..pap eu pe el de baiat, abia nu ne mai intoxica cu ...tampeniile alea cand va veni acasa..

:jjjj: :jkhx:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeVin 3 Iul - 15:16

offfffff,cred ca ar trebui sa-l trimit si pe al meu in Italia,sa se lasa de fumat(mi-a promis ca sa lasa atunci can va ajunge sa coste pachetul de tigari 10 lei)
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeVin 3 Iul - 15:36

pai bulinuta cred ca nu o sa mai ai mult de asteptat,deja e undeva la 7.5-8 lei pachetul...
nici al meu nu vrea sa le lase,desi eu i-am aratat ca se poate,adik si eu am fumat de la 17 ani,pana anul asta in ianuarie,exceptand perioadele cat am fost gravi si putin dupa....
insa niciodata nu am tinut fetele in fum de tigara,nici decum,niciunde!!
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeSam 4 Iul - 2:28

aiiiii...barbatii astia,cata bataie de cap cu ei. :ijkgd:
Sus In jos
pupkiss
Membru Junior
Membru Junior
pupkiss


Numarul mesajelor : 581
Data nasterii : 26/03/1991
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 33

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeDum 5 Iul - 23:18

aici sunt contra... :kiuoi:
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeDum 5 Iul - 23:36

bine faci
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 6 Iul - 5:08

Am fumat pana la 4 luni de sarcina, apoi am intrat in concediu si nici nu mai mi-am cumparat tigari...sotul se lasase si el tot in perioada aia...am mai tras o pipa , doua pana la 9 luni, dar nu intreaga...dupa 2 luni dupa ce am nascut m-am apucat iar(nu mai alaptam)..sotul se apucase in ziua cand am nascut(atunci am tras si eu 2 fumuri :kj: ..eram stresata rau;)
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 6 Iul - 7:48

bulinuta a scris:
offfffff,cred ca ar trebui sa-l trimit si pe al meu in Italia,sa se lasa de fumat(mi-a promis ca sa lasa atunci can va ajunge sa coste pachetul de tigari 10 lei)

tot ai o speranta. al meu nici macar promisiuni din astea nu face.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 6 Iul - 17:52

al meu fumeaza ca fumez eu...daca m-as lasa nici el nu ar mai fuma...el dc zice gata nu mai fumez...pai GATA E
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeLun 6 Iul - 19:57

si tu nu vrei sa te lasi?
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMar 7 Iul - 3:49

nu :vcbgs:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMier 8 Iul - 7:46

bravo tie. atunci baga mare!!! spor la fumat pe mai departe. eu sper din tot sufletul sa nu ma mai apuc.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitimeMier 8 Iul - 16:18

Mirelo, sa nu crezi k sunt o tipa deaia inraita care trage una dupa alta...5=7 tigari pe zi fumez ..
..si ce e cu urarea asta ciudata din partea ta?...asa mi se pare mie...ciudata...ti-am raspuns ca nu vreau sa ma las...am si eu problemele mele si decat sa le inec in bautura , mai bine trag o pipa :vcbgs:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fumatul in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii Icon_minitime

Sus In jos
 
Fumatul in timpul sarcinii
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Edeme in timpul sarcinii
» Greutatea in timpul sarcinii
» Poftele in timpul sarcinii
» Stresul in timpul sarcinii
» Vitamine in timpul sarcinii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: TOTUL DESPRE CONCEPTIE,SARCINA , NASTERE SI NOU NASCUTI-
Mergi direct la: