Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Nastere vaginala sau cezariana?

In jos 
+36
bruneta_anytza
julcsy
Floretina.S
florares-Flori
julica
catanicegirl
Ramo
ralu
stroevivi
piperitza
Adyna
flo09
karmen
cami11061988
della
lyvya
LAURA
iulia
stelutza_tl
raluralu
carmensyta
dragutza2355
elena
gabyy
alidascalu
flory
alinazgz
narcy
mirela1974
bulinuta
anuta22
ani10
andreea
Anca.
mami ionela
Noemi
40 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 22 Apr - 1:43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 914738
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 23 Apr - 15:35

asa e!la cezariana iti vezi bebele dupa vreo 12 ore.muream de nerabdare
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 23 Apr - 15:37

Da la primul am asteptat ceva,dar la al doilea dupa 8 ore m-am dus sa il vad.
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 23 Apr - 17:01

Adyna a scris:
eu am vrut sa nasc natural ptr.ca stiu ca un copil nascut natural este mai putin dispus la boli decat unul prin cezariana...daca ar fi sa mai nasc odata nu as mai face aceasta prostie.. plange suparata
nu am avut probleme cu copii...singura problema e ca sa nascut flavi cu malformatie la inima ,dar e bine bineinteles dupa operatie tigara
stroevivi a scris:
eu am nascut prin cezariana.nu am stiut nimic.in 24 ore am fost pe picioare si mi-am vazut bebelusa
da si eu la fel draga
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 23 Apr - 17:27

ce tarziu iti aduce copilul dupa cezariana
Sus In jos
https://www.facebook.com/
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 23 Apr - 17:29

da la noi asa e
adina ...nu e ca in italia ...cunosc regimul de acolo ...stiu cum e
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 23 Apr - 17:48

din pacate asa este...Ralu
Sus In jos
https://www.facebook.com/
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 23 Apr - 23:23

Da din pacate...locuim...in Romania...
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeSam 24 Apr - 15:45

asta este viata de roman ....spitalele sunt jalnice in privinta medicamentatiei ,dar ce sa facem macar avem farmacii
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeSam 24 Apr - 16:02

Da dar si alea cu probleme,cand dau cand nu dau compensate.
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeSam 24 Apr - 22:51

mie nu mi-a adus fata.am mers eu cocosata sa o vad si apoi mi-am revenit instantaneu.m-a si mutat langa ea
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 25 Apr - 11:53

Si eu cand am nascut a trebuit sa merg sa o vad,dar nu am putut sa stau decat cat alaptam.A fost naspa,dar cand ne-am vazut acasa nu ne mai dezlipeam unul de altul.
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 25 Apr - 14:06

Cam asa a fost si la mine
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 25 Apr - 16:32

In mare parte asa se practica la noi in maternitati,adica copilul sa stea separat de mama,decat la alaptat sa se vada.Este aiurea de tot.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 25 Apr - 17:50

sa stii ca din ce in ce mai multe spitale aduc copilul in salon cu mama,dar asta nu e deloc un avantaj,cel putin asa mi s-a parut mie.Pe Catalina au tinut-o cu ceilalti copii o zi si eu ma duceam doar sa alaptez.In timpul asta se ocupau asistentele de ea ,ii schimbau scutecul si o spalau.Cand au adus-o in salon trebuia sa ma descurc singura,fara niciun ajutor din partea lor.Nu mai spun ca nu poti sa te odihnesti deloc,pentru ca eram 4 mamici cu copiii in salon si tot timpul plangea macar unul.Eu,in 3 zile cat am stat in spital,am dormit cam 3 ore,in reprize scurte de cate 5-10 minute.In prima seara acasa a stat sotul cu copilul si m-a lasat sa dorm ca nu mai puteam nici sa ma tin pe picioare.
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 25 Apr - 21:31

Sunt de acord cu tine Mirela
Si mie mi-au adus-o pe Ale dar dupa 4 zile.In ziua aceea s-au ocupat asistentele de ea, dar noaptea a spus sa merg sa le chem cand se trezeste.Cand m-am dus nu am gasit pe nimeni, asa ca m-am pus eu sa o schimb,(noroc ca ma uitasem ziua cum se schimba, ca habar nu aveam).Eu am avut noroc ca am stat in rezerva, singura in salon si nu m-a deranjat nimeni, dar si mie mi s-a parut aiurea
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeLun 26 Apr - 6:02

bulinuta a scris:
sa stii ca din ce in ce mai multe spitale aduc copilul in salon cu mama,dar asta nu e deloc un avantaj,cel putin asa mi s-a parut mie.Pe Catalina au tinut-o cu ceilalti copii o zi si eu ma duceam doar sa alaptez.In timpul asta se ocupau asistentele de ea ,ii schimbau scutecul si o spalau.Cand au adus-o in salon trebuia sa ma descurc singura,fara niciun ajutor din partea lor.Nu mai spun ca nu poti sa te odihnesti deloc,pentru ca eram 4 mamici cu copiii in salon si tot timpul plangea macar unul.Eu,in 3 zile cat am stat in spital,am dormit cam 3 ore,in reprize scurte de cate 5-10 minute.In prima seara acasa a stat sotul cu copilul si m-a lasat sa dorm ca nu mai puteam nici sa ma tin pe picioare.
In afara de oboseala mai poti sa o musti ca noi si sa i-a ceva virusi de pe acolo... ca intrau si ieseau toti, care cum vroia... ceea ce nu este deloc sanatos .
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeLun 26 Apr - 14:14

bulinuta a scris:
sa stii ca din ce in ce mai multe spitale aduc copilul in salon cu mama,dar asta nu e deloc un avantaj,cel putin asa mi s-a parut mie.Pe Catalina au tinut-o cu ceilalti copii o zi si eu ma duceam doar sa alaptez.In timpul asta se ocupau asistentele de ea ,ii schimbau scutecul si o spalau.Cand au adus-o in salon trebuia sa ma descurc singura,fara niciun ajutor din partea lor.Nu mai spun ca nu poti sa te odihnesti deloc,pentru ca eram 4 mamici cu copiii in salon si tot timpul plangea macar unul.Eu,in 3 zile cat am stat in spital,am dormit cam 3 ore,in reprize scurte de cate 5-10 minute.In prima seara acasa a stat sotul cu copilul si m-a lasat sa dorm ca nu mai puteam nici sa ma tin pe picioare.

De aceeasi parerea era sotul meu si imi spunea ca macar asa te poti odihni ca sa ma refac dupa operatie ca ajunsa acasa o sa am timp sa stau cu bebe.Si cred ca a avut dreptate.Am intrebat mamici care au stat cu BB si au avut aceeasi parere.
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 2:57

fetelor cine stie ce o sa ma astepte tigara
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 3:46

ti-e frica???
Sus In jos
florares-Flori
Membru de elita
Membru de elita
florares-Flori


Numarul mesajelor : 9347
Data nasterii : 13/05/1975
Data de inscriere : 03/10/2009
Varsta : 49

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 4:53

Ralu eu sunt cu tine ..iti sunt alaturi .....
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 5:11

Ralu, va fi bine, nu trebuie sa-ti fie frica, iar noi suntem alaturi de tine Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 41210
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 14:00

ralu toate suntem alaturi de tine
va fi bine Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 565348
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 14:01

pupicei pupicei pupicei pupicei pupicei la fiecare mama ...un pic imi e frica ,ca deacum se apropie ...... te iubesc te iubesc te iubesc
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 15:47

Ralu fi tare ca ai multe mamici alaturi de tine.Te iubim si te incurajam fiecare de pe la casele noastre.
Sus In jos
Ramo
Membru de elita
Membru de elita
Ramo


Numarul mesajelor : 6309
Data nasterii : 08/10/1981
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 42

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 29 Apr - 20:28

fii tare ralu
trebuie sa gandesti pozitiv ii transmiti si bebelusului
sa fii puternica
suntem alaturi de tine
pupicei
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 2 Mai - 2:02

mersi fetelor pupicei
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 2 Mai - 4:22

Prietena mea a nascut alaltaieri si tot ca tine avea emotii(este la prima)cum o sa fie,cum va decurge si acum cica nici nu stie cand a trecut totul.Asa vei pati si tu.Stai calma,relaxata si totul va fi ok. pupicei
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeLun 3 Mai - 14:10

sigur
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeLun 3 Mai - 21:24

Iti tinem pumnii Ralu si totul va fi bine Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 41210
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeSam 12 Iun - 20:00

va multumesc pupic pupic pupic pupic
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 13 Iun - 4:27

ia zi ralu cum a fost?
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeMier 16 Iun - 20:55

Sa mai treci pe aici sa ne povesteti.
Sus In jos
ralu
Banata
Banata
ralu


Numarul mesajelor : 4500
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 47

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 17 Iun - 16:56

ce sa va zic ,am avut o frica mai ceva ca la ceilalti doi ...nu am avut nimik pana in ziua in care doctorita a venit in salon la gravidute si ma intrebat daca mai sunt racita ,eu raspunzandui ca nu .ea a zis ce fac mai astept sau vreau sa nasc acum ,eu am zis ca ce mai e o saptamana si se faceau 39 ,hai sa nasc rad .in ziua de 27 mai dimineata vine asistenta si zice ,,hai raluca ca a sosit momentul,,eu foarte vrednica am sarit din pat bucuroasa si hai la sala .ma asez pe o capra sa imi puna sonda dupa care ma da jos si ma duce la pat si mai stau vreo 20 de minute ,vine doctorita si zice hai ralu ,ma ia asistenta moasa si ma ajuta sa merg pana la sala de operatie, acolo fetelor Nu spun nimik o frica de mam apucat de plans stiind ca era a treia si era posibil foarte multe sa mor eu sau sa moara copilul sau sa murim amandoi sau sa traim amandoi .docorita ma ia de mana si imi zice ,,ralu esti pe maini bune ,nu te lasa acum cand tu esti o fire puternica ,,atat am spus dumnezeu imi este deasupra si ma va ocroti .anestezistul imi cauta maduva sa imi faca anestezia ,dupa ce a gasito si ma si impuns simteam asa o slabiciune de la sani in jos pana la piciaoare ,mau intins pe masa mi-au pus o copertina in fata si au inceput ,am simtit doar cand ma taiau dar era foarte usor ziceai ca se joaca pe burta ta .ma uitam la ceas din 2 in 2 min.era 10.00 ceasul cand au inceput sa ma taie si la 10.05 am auzit plansul lui Darius dupa care am inceput sa ii multumesc lui dumnezeu ca decurs totul bine si cu lacrimi in ochi l-am pupat pe micutul ce mi la asezat pe piept plin de crema cu care era invelit rad ....a fost greu de dimineata si pana cand lam vazut si m-am vazut vie ,dupa cateva ore era cam 16.00 ceasul au adus bebelusi ca sa nii puna la san si el flamand si micut a tras imediat .iar a doua zi trebuia sa ma ridic cu tot cu perfuzie simteam ca mi se lasa burta cu tot cu mate in jos ,dar am mers doi pasi si a fost suficient .... ce mai greu de tot draga

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Picture005m

si fericitul tatic nu a mai avut rabdare ,a venit atunci seara sa ma vada .de acum gata nu ma mai intalnesc cu astfel de momente ,suntem fericiti si vom fi fericiti cu totii fiind o familie unita si implinita
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi 17 Iun - 21:50

Ce emotionant Ralu, mi-am adus si eu aminte de clipele alea
Bine ca sunteti sanatosi amandoi, asta e important
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 18 Iun - 3:50

Ralu chiar emotionant.Vezi ca toata durerea parca s-a uitat acum cand esti cu bebe.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 18 Iun - 4:50

ce m-ai emotionat ralu....ma bucur din suflet k sunteti sanatosi si k ati trecut cu bine te iubesc
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 18 Iun - 16:22

ma bucur mult pentru tine ralu,mi-am adus aminte si eu de vremurile alea.
eu am nascut normal,nici nu am vrut cezariana,dar cand am avut durerile alea mari pe la sfarsit mi-a parut rau ca nu am cerut nimic,nici anestezie.Am primit doar ceva tablete pentru dilatare ca am probleme cu colul.Am nascut foarte greu,norbi a fost tare mare4.600 si 59 cm.medicul se astepta la 4 kg,peste 4 kg cica e recomandat cezariana,dar bine am scapat.Atunci am zis ca nu mai vreau copil veci,dar acum am si uitat durerea.
mie mi l-au adus dupa cateva ore,dar apoi l-am trimis inapoi ca nu puteam sa stau in picioare,am si lesinat,Eu cred ca mai bine sa stai macar o zi doua sa te odihnesti acolo in spital,ca apoi acasa toata ziua,nu apuci
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 18 Iun - 21:01

eu am primit-o pe Ale cu mine inainte cu 2 zile sa ies
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 18 Iun - 21:16

si pe Cata au tinut-o in alta parte in prima noapte,ca sa ma lase sa ma odihnesc,dar asta pentru ca fusesem "draguta " cu ele,pentru ca celorlalte tipe din salon le aduceau copiii in acelasi timp cu ele.Era una,saraca,o pustoaica de 17 ani,au adus-o pe ea,i-a adus copilul si i-a zis:"Vezi,daca plange,sa-l pui la san",si asistenta a plecat.
Era ieri o dr ginecolog la tv si zicea ca in Romania este acum o moda sa nasti prin cezariana si sa te lauzi cu asta in parc,ca in tarile civilizate nu se face cezariana decat daca este absolut necesar (am mai auzit treaba asta si la niste tipe de pe alt forum,care stau in Franta,SUA,Suedia)
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeSam 19 Iun - 15:12

Da si eu am auzit ca e interzis, doar in cazuri urgente se face
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeDum 20 Iun - 2:23

Da dar spaga e la putere in Romania.Cine are bani face cezariana.
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeLun 21 Iun - 16:19

eu am auzit ca nu se prea face cezariana nici aici,dar cred ca bni se rezolva si asta
mai rau e ca in cazuri in care ar trebui sa faca atunci stau si se gandesc
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeLun 21 Iun - 20:35

asa e ,oficial,nici la noi nu exista cezariana la cerere rad
Si eu cunosc o tipa care avea nevoie de cezariana ca era copilul asezat transversal ; doctora ei a trebuit sa ceara aprobare de la seful de sectie ca sa-i faca cezariana,iar ala nu era de acord ,a venit si el si i-a facut control,ca sa fie sigur ca e chiar necesara.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeLun 21 Iun - 23:32

Niste nenorociti.O prietena de-a mea a decedat pentru ca nu i-au facut cezariana ca nu avea bani la ea sa le dee.
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeMar 22 Iun - 5:31

ce? doamne fereste ce oameni
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeMar 22 Iun - 6:36

ce? imi pare tare rau
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeMar 22 Iun - 15:11

da din pacate sunt si cazuri din astea
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 25 Iun - 4:24

doamneeee plange
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitimeVin 25 Iun - 13:36

Asta e viata cruda culmea e ca baietelul a supravietuit caci vazand ca ea aproape nu mai respira i-au facut totusi cezariana dar a fost prea tarziu pentru ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Nastere vaginala sau cezariana?   Nastere vaginala sau cezariana? - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Nastere vaginala sau cezariana?
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Tarife nastere
» Ciclul dupa nastere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: TOTUL DESPRE CONCEPTIE,SARCINA , NASTERE SI NOU NASCUTI-
Mergi direct la: