Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ajutor nu vrea sa manance

In jos 
+27
julica
kalyana
florares-Flori
maximlidia
carmensyta
marinaalexandrescu
anajannine
lyvya
della
LAURA
stelutza_tl
caramica
dragutza2355
iulia
elena
Anca.
narcy
anka9mai
degetzik
bulinuta
ani10
mirela1974
andreea
mami ionela
gabyy
anuta22
Noemi
31 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 25 Apr - 19:25

Hadeti sa ne dam sfaturi in alimentatia copiilor
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 9 Mai - 5:07

eu pe fetita mea ca sa pape am facut in felul urmator,nu e bine dar nu am gasit alta solutie,ii dau desene cu tom si hjerri la calculator,iar pana a incepe acest program cu calc o pacakleam cu un xcatronel in forma de elefantel care are in fundul lui ochisorii si trompa,iar eu ii spuneam ca trebuie sa papam tot pana gasim ochisorii la elefantel. :dddd:
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 13 Mai - 5:38

Tot cu desene o pacaleam si eu...acum ca a venit caldura, vrea sa pape afara..ii zic...daca nu papi..nu mergem in parc....sa vedeti cum casca gura apoi :bbb:
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 13 Mai - 13:51

la noi e mai grav....
vrea sa manance numai ea singura,nu mai vrea saii dau eu.....
s nu prea nimereste in gura
sau mai are diferite preferinte,pe tataie sau pe tati care nu-s acasa mereu....
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 13 Mai - 23:38

off e groaznic cand nu vor sa manance
azi a amncat Mario f bine dar are perioade de astea ca pot sa ma zbad de pamant
dac anu vrea nu vrea:kdf: :gfd: :gfd: :gfd:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 13 Mai - 23:52

Luca lu mama papa bine...asa e el nu i-am facut nimic(pacaleli desene)....deschide gurita singurel...si mananca foarte frumos. Sper sa ramana asa si in continuare. In cazul in care copilul nu are pofta de mancare, am azit ca sunt si siropuri care au ca efect cresterea poftei de mancare
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeVin 15 Mai - 1:30

david are zile si zile. cand manca tot , cand nu are chef. dar nici nu-l oblig. manca cat vrea.nu vreau nici sa-l indop si nici sa-l faca sa aibe scarba cand vede mancare
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 18 Mai - 16:58

aqndreea ,mirela sunteti niste norocoase
oricum se vede pe ei cat sunt de mancaciosi :kkk: :hgff: :hgff:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 18 Mai - 18:00

sa stii ca nu prea. david manca foarte putin comparativ cu alti copii de varsta lui. nici nu stiu cum de are asa falcutze...probabil seamana cu mine, ca eu ma ingras si cand respir mai tare... :def:
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 18 Mai - 22:39

offfffffff nici nu vreau sa ma gandesc si naomi a avut o perioada cand nu manca nimic aproape toata ziulica........vai ce ma mai stresam... :def:
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 23 Mai - 16:57

de cand a fost bolnavioara nici fetita mea nu mai vrea sa pape,si asa de bine papa inainte :gfd:
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 23 Mai - 17:08

Eu pot sa zic ca luca mananca foarte bine...ii fac cate o portie de mancare si o mananca pe toata si daca as mai avea ar mai manca...deschide gurita dupa gurita si cateodata nu fac fata sa ii pun pe lingurita....eu iii dau sa manance destul...dar cateodata am impresia ca mananca prea mult...am nepotel de doi ani care nu mananca nici jumate cat el..si ce mananca cu multe rugaminti....
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 23 Mai - 17:41

fetelor,mie mi-a dat doctorul sa ii dau mine vita,un sirop cu muulte vitamine,pt lipsa poftei de mancare la cea mik,si a inceput sa functioneze
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 25 Mai - 1:17

de cateva zile a inceput si Catalina sa-mi "faca figuri" la masa.Mananca jumateta de portie dupa care incepe sa se prosteasca :ia mancarea din lingurita si incepe sa scuipe,murdarind tot ce e in jur.O mai pacalesc daca dau drumul la tv sa vada reclame
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 25 Mai - 6:12

Si Niko a inceput sa faca figuri cu mancarea...ea care papa fara sa respire...cred ca de la caldura...nici noi oamenii mari nu avem chef de mancare pe caldurile astea...la ce sa ma astept de la copil? tot om e....ma mai enervez eu ca nu mananca...dar nici nu o oblig..insist putin si daca nu vrea...la revedere...cere ea de foame pana la urma...
Sus In jos
degetzik
Oaspete
Oaspete
degetzik


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 25/05/2009

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeDum 7 Iun - 19:12

A mai fost vreo mamica in situatia mea?:avem aproape 9 luni,diversificarea am inceput-o la 6,pana atunci alaptat exclusiv,refuza sa manance,aproape orice.Am incercat diverse modalitati:am lasat-o sa i se faca foame,i-am dat mancare cat mai divers,tot felul de combinatii,poate poate ii va placea ceva,nu mai stiu ce sa fac,doctorita mi-a zis sa mai am rabdare un pic,asa fac unii copii alaptati la san.Pai eu imi facusem planuri ca la un an sa o intarc,in ritmul asta insa nu stiu ce voi face.Voi cum ati procedat?
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 8 Iun - 1:47

cred ca toti copiii fac asa la un moment dat.Nepotelul meu a avut o perioada cand ii dadeau dintii,ca nu voia sa manance nimic.Sora-mea o suna disperata pe pediatra,si aceasa ii spunea ca nu e nimic,ca oricum copilul de 9 luni avea deja greutatea pe care ar fi trebuit sa o aiba la un an,si ca organismul lui refuza acum hrana.Il mai lasa o ora,mai incerca o data....pana la urma i-a dat un sirop pt pofta de mancare.Si a mea imi face niste nervi,de vreo 5 zile nu mai vrea sa manance nimic;azi am vazut ca a iesit si al doilea dintisor,si cred ca asta a fost cauza,ca asa a facut si cand a iesit primul.
Sus In jos
degetzik
Oaspete
Oaspete
degetzik


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 25/05/2009

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 8 Iun - 21:27

S-ar putea intr-adevar sa fie si de la dintisori,astia de sus mai au putin si sparg gingia.Si asa o sa faca la toti dintii?am auzit tot felul de povesti de genu ca la maselute se dadea copila cu capu de pereti!aoleu....asa o fi?
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMar 9 Iun - 0:22

Degetzik dar nu slabeste pitica nui asa?
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 10 Iun - 0:33

Probabil refuza mancarea si de la caldura, in afara de dinti(daca e cazul)...e destul sa le dati pe langa laptic fructe, daca mancare gatita nu vor, mai incercati si cu un iaurt si asta e...nici noi oamenii mari nu avem chef de mancare gatita pe caldurile astea.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 24 Iun - 2:21

asa cum spui
Nici noi nu mancam zi de zi la fel
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeVin 26 Iun - 7:33

degetzik a scris:
S-ar putea intr-adevar sa fie si de la dintisori,astia de sus mai au putin si sparg gingia.Si asa o sa faca la toti dintii?am auzit tot felul de povesti de genu ca la maselute se dadea copila cu capu de pereti!aoleu....asa o fi?
depinde de copil. unii fac urat, altii nu simti ca i-au iesit dintii. dar din cate am auzit eu cand iasa caninii este cel mai rau.

david a inceput sa mance foarte bine si nu mai face deloc nazuri. deocamdata.sper sa o tinem tot asa.
Sus In jos
anka9mai
Proaspat initiat
Proaspat initiat
anka9mai


Numarul mesajelor : 406
Data nasterii : 14/10/1982
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 41

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeVin 26 Iun - 22:40

al meu are 2 ani si 2 luni si e fffffff mofturos cand vine vorba demancare ....mai am putin si o iau razna :jgfg:
Sus In jos
narcy
Membru Junior
Membru Junior
narcy


Numarul mesajelor : 535
Data nasterii : 06/02/1983
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 41

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 27 Iun - 19:20

cred ca din cauza caldurii andreea nu mai are pofta de mancare.
in schimb mananca fructe si bea multa apa
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeDum 28 Iun - 19:48

david a inceput sa mance foarte bine. doar apa nu prea bea. banuiesc ca daca vin iar caldurile o sa consume si apa pana la urma.
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeDum 28 Iun - 20:11

De vreo cateva zile si alex mananca mai rau, bea foarte multa apa, cred ca se la caldura i se trage.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 29 Iun - 6:23

cam cat ar trebui sa bea un bebe asa de mic ca david? sa nu-mi fac griji degeaba...
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 29 Iun - 15:23

a mea abia acum,de cand cu caldura,a inceput sa bea apa;chiar incepusem sa imi fac griji,ca nu voia deloc sa bea;nu am masurat niciodata cat bea,ii dau cata vrea ea,uneori mai multa,alteori mai putina...
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMar 30 Iun - 13:57

nici fetita mea nu e o papacioasa,dar doctorita mia zis ca nu am ce sa ii fac,papa atat cat are ea nevoie.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 8 Iul - 19:28

da ajutor......... edy nu e mofturos mananca orice chiar orice dar acum de cand a venit caldura ma rog de el sa ia 2 -3 linguri de ciorbita nu vrea sa pape nimic da nimic nu mai stiu ce sa i fac am zis ca incep cu vitamine ceva ca nu stiu ce sa ii mai fac
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeLun 13 Iul - 5:36

si eu am probleme cu fetita in privinta mancari , dimineata nimic la amiaz mai nimic si seara la fel bine ca bea lapte cate un litru pe zi
Sus In jos
dragutza2355
Forumist senior
Forumist senior
dragutza2355


Numarul mesajelor : 1231
Data nasterii : 25/04/1984
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 40

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeDum 19 Iul - 4:53

de cand a venit caldura si sara papa mai rau dar ma bucur ca bea multe lichide si nu se deshirateaza. si lactate papa multe.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 15:38

de cateva zile,Catalina nu prea mai mananca seara..... :gfd:
Sus In jos
caramica
Oaspete
Oaspete
caramica


Numarul mesajelor : 206
Data nasterii : 22/11/1973
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 15:39

ce varsta are fetita :jdss:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 15:51

un an si o saptamana
Sus In jos
caramica
Oaspete
Oaspete
caramica


Numarul mesajelor : 206
Data nasterii : 22/11/1973
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 15:59

fetita mea are 1 an si 5 luni :jdss:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 20:32

probabil de la caldura sau dintisori si ana mai facea asa
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:01

edy nu papa ziua mai nimic dar in schimb seara aoleu baga in el ca spartu si doarme asa de bine :ajdo:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:26

Catalina doarme bine noaptea,indiferent daca mananca sau nu :kj:
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:30

ei bine si edy dar se zice seara sa nu ii dai prea mult sa manance ca nu poate sa doarma noaptea ca il deranjeaza stomacu eu nu am avut probleme dinastea
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:34

si ana are perioade cand nu mananca mai nimic dar in schimb bea cate un litru de lapte si cred ca de aceea nu are pofta de mancare i-as da ceva de pofta de mancare da nu prea stiu ce sa mai verific pe net ca doctorita mea dat peritol si pe prospect scrie ca este interzis copiilor sub 2 ani
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:37

da peritolul ii provoaca somn nu e bun :kdf: :kdf: :kdf:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:38

surorile mele le-au dat copiilor un sirop pe baza de plante Sana sol(cred.... :asdj: )


Ultima editare efectuata de catre bulinuta in Joi 6 Aug - 21:43, editata de 1 ori
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:40

ceva pe baza de plante ma intereseaza si pe mine mai caut pe net si va spun
Sus In jos
stelutza_tl
Oaspete
Oaspete



Numarul mesajelor : 68
Data nasterii : 22/01/1984
Data de inscriere : 29/07/2009
Varsta : 40

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 22 Aug - 4:37

Fetelor, situatia mea e mai naspa....David nu mananca mai nimic, decat dimineata 2 iaurtele cu fructe si ceva fructite mai molfaie cate o feliuta si LAPTE. Numai stiu ce sa fac. Am incercat orice....nimik. Problema e ca si noaptea din 3 in 3 ore se trezeste si vrea lapte. Inebunesc! Nu cereale, nu mancare, nu supite, nimik....cel mai mult LAPTE. Problema e ca daca ar manca cca 220 ml cat e ptr varsta lui ar fi ok....dar el papa 120-150 ml la o masa. Numai stiu ce sa fac!
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 22 Aug - 6:22

cat are david al tau?
Sus In jos
stelutza_tl
Oaspete
Oaspete



Numarul mesajelor : 68
Data nasterii : 22/01/1984
Data de inscriere : 29/07/2009
Varsta : 40

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeSam 22 Aug - 17:34

1 anisor si o luna pe 29 facem
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeDum 23 Aug - 7:02

este cu o luna si doua zile mai mare decat david al meu. sa stii ca si david al meu manca mai putin decat restul de varsta lui, dar daca vad ca este vioi si se dezvolta bine nu imi fac probleme. var , cu caldurile astea oricum nu manca la fel ca inainte, si daca il mai chinuie si niste dintisori... eu spun sa-ti faci griji daca incepe sa slabeasca, sau daca intr-o luna nu pune deloc pe el. altfel... rabdare,rabdare, rabdare. .. bafta multa!!! :jjjj:
Sus In jos
stelutza_tl
Oaspete
Oaspete



Numarul mesajelor : 68
Data nasterii : 22/01/1984
Data de inscriere : 29/07/2009
Varsta : 40

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 26 Aug - 0:33

Probleme cu greutatea nu are deloc, mi-a luat ca la carte luna de luna....acum are 9,700 kg....e ok, nici slab nu e dar nu papa....ii vine sa icneasca cand baga in gurita!
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitimeMier 26 Aug - 7:46

david face asa daca e mancarea prea seaca si atunci o mai subtiez putin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ajutor nu vrea sa manance Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor nu vrea sa manance   Ajutor nu vrea sa manance Icon_minitime

Sus In jos
 
Ajutor nu vrea sa manance
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ajutor pentru cele care organizeaza un concurs

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: