Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.

In jos 
+27
lyvya
Adyna
kalyana
flo09
maximlidia
karmen
mary83
Floretina.S
carmensyta
alidascalu
*DANI
elena
bulinuta
mirela1974
delia_rus84
flory
raluralu
pisicutza
ani10
cyucy
arriel
andreea
gabyy
mami ionela
anuta22
Noemi
Anca.
31 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeDum 25 Apr - 4:45

O la noi e cu r sa vedeti ce scump zice Banza(branza_)
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 5 Mai - 15:20

Catalina zice "baza pita"=branza topita ,la orice fel de branza
Zilele astea a invatat cum se numeste tara noastra:"OMANIA" unde lucreaza tati:"POITIE" si cati pitici are Alba ca Zapada:"SHATE" .Intr-o zi am surprins-o fredonand::daasez",cred ca a auzit la tv la Dansez pt tine.rad
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 5 Mai - 18:20

Scumpa de ea rad
Alex stie ca sta in Satu Mare si ca are 2 ani jumatate.
Ieri a gasit la tara pliculetele cu seminte pentru pus in gradina si cum le-a vazut i s-a si trezit simpul proprietatii, le-a luat pe toate in brate si zicea: s-amele, s-amele rad rad asa dulce era.
Si ea mai dansa " pitu tine" dar numai cat era muzica ii placea sa se uite dupa aia vine si zice ca nu-i place postu si il schimba.
In subsolul blocului au dat cu otrava pt soboloni( desi nu avem) si au lipit pe usa un avertisemt ca e toxic bla bla , iar pe hartie e un cap de al de mort si doua oase. Cand le-a vazut a intrebat ce e acolo , i-am explicat ca e un schelet si de atunci cand trecem pe langa usa lasa capul in jos si zice : 'te uiti in jos sa nu vezi scheletul, te temi de schelet" 'te' = de fapt 'ma ' ha ha ha
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeDum 9 Mai - 5:36

David si-a imbunatatit foarte mult vocabularul in ultimele doua saptamani. deja le spune pe nume aproape la toti cunoscutii si intreaba de toate. asta? de fapt ata? si trebuie sa-i spui ce este. imediat repeta si el. si mai vorbeste si in limba lui de nu tace deloc.
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeDum 9 Mai - 21:25

ce dulci sunt cand stalcesc cuvintele.crin nu spune decat mama,tata,apa si baba
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeLun 10 Mai - 19:01

e bine,pentru varsta ei.Catalina a zis "mama" la 6 luni jumate,dar nu-mi mai amintesc cand a zis si "tata" Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 562229
Acum a mai invatat ceva:zice "pa" toata ziua:cand iesim din camera zice"pa,Mickey!,pa, Minnie!,pa,bebe!"-ia la rand toate jucariile.Ieri o incaltam cu sosetutele si,vazand ca ii acopar piciorul,i-a zis si lui:"Pa,piciolu'!",dar azi a fost tare de tot:eram dezbracata si ma pregateam sa-mi trag tricoul pe mine,la care ea zice:"Pa,tzatze!"rad rad rad
A,si inca ceva:eu mai zic,din cand in cand:"O,boy",bineinteles ca a bagat la cap si zice si ea:Imi cerea ieri:" apa,apica!",eu ii zic"Stai ca-ti dau imediat",si am luat paharul sa-i pun apa,la care ea:"O,boy,apa!"rad rad rad
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeLun 10 Mai - 20:21

mortala, mortala ,mortala
david a zis tata prima data cu putin inainte de sapte luni si mama la fix o saptamana. baba si altele spunea dinainte, dar mie alea imi par doar sunete. ba-ba-ba, la-la-la, etc.
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeLun 10 Mai - 20:32

ce tare ai fost ,mirela! Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeLun 10 Mai - 20:41

mirela1974 a scris:
mortala, mortala ,mortala
david a zis tata prima data cu putin inainte de sapte luni si mama la fix o saptamana..
se zice ca daca spune prima data "tata",urmatorul copil va fi baiat...
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeLun 10 Mai - 20:56

exact ce mi-as dori daca mai fac! deci la fix!!!fericita
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 6 Iul - 23:31

serios mirela mai vrei un baiat?
ce scumpa catalina,sunt tare destepti de mici toate le baga la cap
si vladut ne striga pe mine mama si mami,pe vio la fel tata si tati,pe bunicasa ii zice nona(asa se zice aici),pe fratele meu in loc de alin ii zice ain,pe prietena lui deia in loc de andreea.zice la biberon-bebo,la cercei-cecei,la tatza-titzi,cand vrea jos zice di.zice bine si cere papa,apa,pipi,cand vrea ceva zice na,,zice si nani,la pupic zice moa.stie cum face masina,catelu,pisica,vaca,leu,ambulanta.mai zice haide,hopa,la paine pui pui
Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 zice si putza Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 cand ne arata ceva zice ioite in loc de uite,na si cam atat.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 6 Iul - 23:40

Ce scump e Vladut.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 5:27

razvi a zis "Mama" prima oara la 4 luni si un pic
na haideti sa ma laud si eu cu ce zice razvi rad
piu piu=pisu
caca
cucu
cecei=cercei(toata ziua ma cauta pe la urechi sa vada dak am 'cecei')
mai=nu mai e si arata si cu manutzele k nu mai e
ba=Bia (nepotica_
A=andra(tot nepotica)
asi=roxy(surioara)
mie =cand vrea cate ceva,adik sa-i dau lui
aba=apa
tui=fundulet ha ha ha(nepotica mea zicea tui la funduletz ai tot i-am zis eu lui mereu,Da mami bataitza la tui lu razvi.si acum cand il intreb ce e zice"tui")
nani
tzi-catel(stiga catzelul "tzi tzi")
piu=puiu
tati,tata,Mami,Mama depinde de toate .cand are nervi zice Mama,si cand are figuri ma stiga "Mimi" ha ha ha
ztie cum fac mai toate animalele
vaca=mu
pisica-mau
catelul-mam=mam
soricelul =titz titz
cocosul-tutuiu rad
brosca -ac ac
cam astea sunt
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 14:21

Cata a inceput sa ma uimeasca,zilele astea mi-a zis:lasa-ma,da-te,ridica-te,nu pot;ea poceste cuvantul "pahar",ii zice"apalal",probabil de la apa hm
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 15:21

"apalal" mortala mortala cat de tare e rad
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 16:42

Scumpeii de ei, ce dragi sunt cand stalcesc cuvintele rad rad rad

din seria Alexandra:
- " mami vreau sa merg la scoala
de ce vrei la scoala ?
sa ma joc "

ne uitam la tv si a vazut o cadere de pietre si zice: cad pietre ca la semnele de circulatie Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 22634

" ma scarpin si ma curge sange " rad rad

" cand am fost mica am baut lapte de la titi de la mami si am sa mai beau cand o sa fie
dar nu o sa mai fie alex laptic
ba da, o sa mai fie sa pape Alex" rad

cand nu vrea ceva sa faca: " da nu vrleau, nu vleau "

mai sunt multe dar nu-mi aduc aminte acum
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 19:09

cat de scumpi sun mititeii
fetitele sunt deja mari au un limbaj mult mai divers noi suntem incepatori
ce tare catalina cu apalal Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738
si alex cu laptele de la titi de la mami Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738
si duti face la fel ca razvi carmenutza ma cauta pe la urechi si zice cecei dar si cand ii prinde mi-i smulge.
cand ma vede in sutien cere titzi si ma apuca cu doua degetele de sfarc si strange si eu ii zic auuu si el rade de nu mai poate.ii mai zic cate o data hai papa titzi dar ii e frica de ea Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 nu-mi vine sa cred la cat de disperat era dupa ea
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 19:15

mortala vai saracul tavalesc
si el tot asa cand ma vedea k ma schimb mamaa ce fericire pe el.venea cu 2 degete si ma apuca de sfarcuri.
dar acum gata nu il mai las ii zic k e rusinica,face si el si nu mai pune mana
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 19:29

mititelu e baiat mare deja
eu inca nu i-am zis ca-i rusine,abia prinde antrenament pentru cand se face mare Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 20:02

ce tare e Alex cu "cad pietre" !Ati invatat impreuna pentru permis? rad
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMier 7 Iul - 20:07

vai cami rad rad rad
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 8 Iul - 6:31

da, stie aproape toate semnele.
cand vrea ceva si nu ii pot cumpara atunci ii zic sa astepte sa ia tati salariu si ii cumpar sau i-a primis tata'su ca o va duce si pe ea cu avionul intr-o zi iar acum face tot felul de combinatii: o sa mergem cu avionul si elicopterul rad cand o ia ia tati salariu sau o sa cumparat avion cand o sa ia tati salariu.
ieri a trantit o oala si m-am speriat, am tresarit si i-am zis: iui ce m-am speriat Alex . Azi cand faceam mancare eu am scapat un ibric si ea zice: iui ce m-am speliat mami rad rad rad
Sus In jos
stroevivi
Moderator
Moderator
stroevivi


Numarul mesajelor : 7369
Data nasterii : 11/09/1984
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 8 Iul - 14:22

ce scumpi sunt!abia astept sa mai rupa si crin cate ceva din cuvinte
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 8:22

cred ca au un fic topti cu cerceii . ma distrez tare ca david le spune șeșei rad are un accent la cuvantul asta de ma da pe spate rad
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 13:52

Cata le zice "ciceii",dar nu ii cauta pe ai mei,ca stie ca are si ea ha ha ha
Sus In jos
catanicegirl
Moderator
Moderator
catanicegirl


Numarul mesajelor : 13889
Data nasterii : 19/01/1986
Data de inscriere : 17/03/2010
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 22:28

rad ce m-am amuzat...amira zice aproape orice acum.vorbeste toata ziulica.nu-i tace gura macar un minut rad acum are o pb cu oops....mai apasa cate ceva la calc si vine la mine si zice: oops,s-a bocat cacotolul

si mai nou daca nu ii convine ceva ne zice hai,mai lasa-ma e mortala
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 22:32

mortala mortala mortala doamane cat de scumpa cred k este
dulceatza mica
Sus In jos
catanicegirl
Moderator
Moderator
catanicegirl


Numarul mesajelor : 13889
Data nasterii : 19/01/1986
Data de inscriere : 17/03/2010
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 22:36

intr-o zi m-a auzit pe mine vb cu cineva si am zis ceva de genu,fata,esti nebuna...si dupa vreo 2 ore vad ca sta ea ganditoare rau si vine la mine si imi zice "mami,chial eti nebuna" rad eram pe jos de ras
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 22:37

vaiii tavalesc tavalesc tavalesc
Sus In jos
catanicegirl
Moderator
Moderator
catanicegirl


Numarul mesajelor : 13889
Data nasterii : 19/01/1986
Data de inscriere : 17/03/2010
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 22:40

tavalesc ne lasa cateodata cu gura cascata ce perle scoate rad
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 9 Iul - 23:33

ce tare e si amira scumpica de ea Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeSam 10 Iul - 0:21

catanicegirl a scris:
tavalesc ne lasa cateodata cu gura cascata ce perle scoate rad
exact asta ni se intampla si noua,in fiecare zi raman asa ce?
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeLun 12 Iul - 3:20

Amira esti o dulcica, ii dai replica la mami, bravoo rad rad rad

din seria Alexandra :

Azi voia o punga de cadouri de pe dulap din bucatarie si ii zic ca nu ajung, mi-ar trebui un scaun. iese si o vad ca vine cu un scaun si zice ca acum ajung ca a adus ea scaunul Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 22634 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 22634 . Dupa ce i-am dat-o si-a pus-o tacticoasa pe mana si zice: ma duc la piramida( alimentara din fata blocului) sa cumpar o ciocolata si dupa aia vin inapoi acasa la mami si la tati Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 914738 .
trece asta, mai tarziu merge la tata'su si ii zice : tati fiica'ta vrea tort cu ciocolata, hai la " cocotalie" sa cumparam tort rad rad rad si normal ca s-a dus tati la cofetarie si a cumparat prajituri rad.

ieri la tara a srigat-o vecina la gard sa-i dea caise si ea a zis ca nu vrea caise, sa-i aduca ciocolata si saraca femeia i-a adus ciocolata cu alune.

in ultima vreme a avut un salt foarte mare in vorbire, chiar si in gesturi.
daca vrea ceva si Tibi nu o lasa vine la mine si imi zice ce a vrut, ca tati nu a lasat-o dar sa o las eu si daca ii zic si eu nu atunci face o figura si se uita cu ochisorii pe sub sprancene de ne bufneste rasu, nu putem fi seriosi cand vedem cum stie sa ne manipuleze .
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeLun 12 Iul - 3:24

dulceata de ea. pupic. fata desteapta!
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeDum 18 Iul - 16:50

scumpii de ei..mancaiar mama pupic
Sus In jos
https://www.facebook.com/
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 29 Iul - 6:16

e foarte hotarat si spune tare clar la fluture - fute. si se si distreaza tare... rad
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 29 Iul - 13:20

tavalesc
Sus In jos
https://www.facebook.com/
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 30 Iul - 2:49

si Cata zice "futule" la fluture si "futele" cand vede reclama la Granini
Am auzit-o intr-o zi spanand unei muste:"Iesi,nabii"=iesi,naibii rad
A invatat,in sfarsit,sa-l foloseasca pe NU,si acum,cand nu-i convine ceva zice:"nu veau"
Stie sa zica "multumesc" si zice toata ziua,azi am fost sa-i iau gogosi si a cerut ea :"doua gogosi"si cand le-a luat "multumim"
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 30 Iul - 5:43

super. e bine daca abia acum l-a invatat pe nu. david prima data zice Nu aproape la orice si dupa aia mai vedem noi rad
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeVin 30 Iul - 16:15

si la noi a fost prima oara nu-ul
Sus In jos
https://www.facebook.com/
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 14:50

ieri a trimis-o sotul la colt ca rasturnase detergentul in cada si ea s-a dus ,s-a asezat acolo,dar a inceput sa planga si sa ma strige:"Mami,te iubesc!",ca sa o iau de acolo rad.Dupa ce a ispasit pedeapsa a venit la mine si mi-a zis:Mami,a supalat tati"-ca a suparat-o tati rad
Mai tarziu am bagat-o in cada sa-i fac baie si mi se parea mie ca nu are stare,atunci am intrebat-o daca vrea la olita,la care ea mi-a raspuns:"Nu veau,fac Baie" ce?
AAaaa,ii recunoaste ,daca ii vede la tv,pe Catalin Botezatu si pe Madalina Manole.A auzit si de Monica Anghel,si ii zice "Bunica Anghel" rad ,dar pe ea nu o recunoaste daca o vede.
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 14:54

asa mititica si o pune-ti la colt? hm
Sus In jos
https://www.facebook.com/
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 16:12

de ce ti se pare prea mica ?La varsta asta,nicio alta pedeapsa nu are efect. Oricum,nu sta decat doua minute, ii spun ca o iubesc dar ii explic de ce m-a suparat si ca nu trebuie sa mai faca acel lucru.Pentru ea a fost o noutate faptul ca a pus-o tati,ca pana acum nu se mai intamplase ha ha ha
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 18:13

si eu il pedepsesc la fel pe david. pai daca nu il pun la colt, ce altceva pot sa-i fac?
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 19:00

eu il puneam pe Cris si inca il mai pun..nu stiu mie fetitzele mi se par mai finutze..parca nu as putea s-o fac daca as fi mama de fetitza...asta zic acum dar...nu stiu..ma rog
Sus In jos
https://www.facebook.com/
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 19:27

mortala sunt fetite care fac nebunii mai multe decat 10 baieti rad.Cata e mult mai bagacioasa si mai curajoasa decat verisorii ei,baieti.
Stii,cand o trimit la colt ma intreaba :"Cinci minute?" 'vai ma bufneste atunci un ras,dar ma intorc ca sa nu ma vada,ca altfel nu m-ar mai crede ca sunt suparata pe ea rad.Nu stiu de unde a luat ea asta cu "cinci minute",ca si cand o pun pe cantar o intreb:"Cat ai?" si zice:"Cinci minute" rad rad rad
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 19:51

Mortala chestia cu cantarul si 5 minute.O fi auzit pe undeva ...scumpa de ea...
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 20:17

asa face si Cris te rog mami numai 5 minute rad..ce tare are 5 minute mititica...si al meu e intzepat tare..si el cand era mai mic cand intreba pe cineva cati ani are le zicea:tu cati numeri ai rad..lasa ca e mai bine sa fie mai intepata Mirela..eu sunt uneori cam speriata ca are prea multa energie si imi este si frica cu el pe strada...sapatamana trecuta eram in statia de autobuz si ma tot certam cu el si ii ziceam sa fie cuminte sa stea locului..stii ce mi-a spus un bataran..lasat-il doamna ca e bine sa fie asa...copii acestea mai energici sunt mult mai inteligentzi decat copii mai molai
Sus In jos
https://www.facebook.com/
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 22:06

Da,asa am citit si eu,ca astia bagaciosi si curiosi sunt posibile genii,posibili viitori oameni de stiinta,cercetatori,si nu e bine sa le reprimam dorinta de cunoastere.Cine stie ce va iesi din ei...ha ha ha
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitimeMar 3 Aug - 23:44

Mai bine mai energici decat sa tragi de ei sa mearga la joaca sa faca anumite lucruri.In viata trebuie sa fii zbarna in general.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dictionar vise
» Patutul copiilor
» Nervii copiilor
» Protectia impotriva abuzurilor asupra copiilor minori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: