Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.

In jos 
+27
lyvya
Adyna
kalyana
flo09
maximlidia
karmen
mary83
Floretina.S
carmensyta
alidascalu
*DANI
elena
bulinuta
mirela1974
delia_rus84
flory
raluralu
pisicutza
ani10
cyucy
arriel
andreea
gabyy
mami ionela
anuta22
Noemi
Anca.
31 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 4 Aug - 18:19

daaa, si Sarah mai zice ca o cheama iaia si ca greierasul face ccccccc
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 4 Aug - 19:16

sunt tare dulci cand pocesc cuvintele!
Niko zice ca, cocosul face...cushigu :kj:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 5 Aug - 7:10

ce dulce este. abia astept sa poceasca si al meu ceva. deocamdata sunt pocite de tot ca nu se intelege nimic, in afara e cateva cuvinte pe care le spune clar.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 5 Aug - 15:13

si Catalina la fel,zice clar mama si tata,in rest,vorbeste pe limba ei,ca nu prea intelegem ce zice.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:34

vai da edy are 4 ani imediat si daca il auziti cum vorbeste muriti de ras
calculator- catatol
pe r il zice bine cand zice irina dar cand trebuie sa zica raluca zice laluca etare comic :ujrtv:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
*DANI
Oaspete
Oaspete
*DANI


Numarul mesajelor : 28
Data nasterii : 19/11/1987
Data de inscriere : 24/07/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 7 Aug - 19:56

a mea cand avea vreo 2 anisori zicea la fructe " fute" si la magazin cand a vazut fructe de parca a vazut prima oara in viata ei a inceput sa strige in gura mare " FUTE MAMI, FUTE MAMI" :ujrtv:
Sus In jos
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 7 Aug - 20:10

inca o descoperire
la papuci mai nou le spunem "pupu"
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 7 Sept - 0:05

*DANI a scris:
a mea cand avea vreo 2 anisori zicea la fructe " fute" si la magazin cand a vazut fructe de parca a vazut prima oara in viata ei a inceput sa strige in gura mare " FUTE MAMI, FUTE MAMI" :ujrtv:
:ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: vai ce am mai ras
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 7 Sept - 7:37

e tare nicol! bravo. :ujrtv:
Sus In jos
alidascalu
Forumist senior
Forumist senior
alidascalu


Numarul mesajelor : 1227
Data nasterii : 07/03/1981
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 43

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 30 Sept - 16:04

Alex stie multe cuvinte si nu le spune pe toate corect dar se chinuiesa le pronunte destul de bine. Repeta dupa mine multe cuvinte si apoi le uita dar 2-3 le tine minte si apoi le spune singurel ori de cate ori are ocazia. Alex nu spune r si tz! La cap spune pac,cocosu spune la toate pasarile,la imi place sice imi pace,la bunicu zice budii,in loc de hutza zice huta,in loc de fusta zice futa Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738 si multe altele care nu imi vin acum in minte!
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 1 Oct - 14:22

In ultima vreme alex a inceput sa zica tate poieziile si cantecelele pe care i le cane eu seara, spune si ingerasul si Tatal nostru, mai mult pe limba ei insa ma uimeste memoria pe care o are. Stie ca o cheama Tamas Ana Alexandra si are doi ani, cum ne cheama pe noi. In fiecare zi spune cate ceva de ne lasa cu gura cascata.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 11 Dec - 23:43

in sfarsit,am si eu ce scrie aici Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229 Catalina pronunta corect cuvintele usoare:mama,tata,mami,tati,mamaia,tataia,cheia,baia,bec.Dar are si cuvinte care,la inceput,nu stiam ce inseamna:
sica=pisica
cutzi=catel
fal fal=orice pasare care zboara,ca i-am aratat eu porumbei si i-am zis:porumbelul face fal-fal Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229
pata=Cleopatra (Stratan)
ichi=Mickey(mouse)
baba=bau bau(de la melodia aia cu Nu mi-e frica de bau-bau)
chie=scrie
paa=apa
papac=capac
putzi=putin
papi=asa zice cand vrea sa manance ceva
batze=brate(adica vrea in brate Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229 )
Azi m-a enervat ca nu prea a vrut sa manance,si cand a cerut in brate i-am zis:"fara brate,ca nu ai mancat nimic",la care ea zice":mimic? Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738
AAAA,si stie si de nana(adica de bataita Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229 )ieri mi-a luat matura si i-am zis :"du-te sa-i dai nana lu' tati" si a venit cu matura la el in sufragerie si ii zicea:"nana?" Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738
Cand vrea sa-i punem sa cante Cleopatra zice:"Pata la la",si cand zice Cleopatra :"unu,doi,shi" zice si ea "sii".
Gata,cam atat,deocamdata.
A,mi-am adus aminte:cand o intreb unde sunt cerceii duce mainile la urechi si zice:"ciceii?"
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeSam 12 Dec - 1:01

Scumpa de ea, sa o mananci nu alta. Are mama fata mare si vorbareata Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 595263 Si alex la cercei tot asa zicea .
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeSam 12 Dec - 6:41

in seara asta a auzit reclama la Fata lui tata,si a zis :"fete?" Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeSam 12 Dec - 6:57

o....dulcik de ea.ce vorbareatza mai e
al meu vorbeste in limba lui.de nu se mai opreste.vb cu tacsu la tel...si ce concentrat e.si explik in limba lui...de mor de ras
a..si mai zice"dadasi"cand vrea cate ceva,dar nu stiu la ce se refera
k zice si da-i da-i,dar "dadasi" doar in anumite momente
in principiu am crezut k zice gogosi.k prima oara a zis exact cand am ajuns in oraselul copiilor si mirosea numai a gogosi si vata de zahar pe bat :kj:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeSam 12 Dec - 14:45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738 ce durere,auzi, gogosi Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738 .


Acum Alex canta colinde, deschde usa crestine Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeSam 12 Dec - 16:16

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738 tare mult m-am amuzat cand am citit perlutele copiilor , si mie i-mi este dor de momentele acelea cand lucian se straduia sa zica corect si numai corect nu iesea de ex la sufragerie zicea selengerie , dormitor-dodoi , aragaz-agaraz, soparla -sop--a, Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229 flori-oli si multe altele
Sus In jos
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 18 Dec - 22:25

hai sa va mai impartasesc din cuvintelele ce le spune Sarah
Mini - Mickey Mouse
Jeii - Jerry
Ditza - Ghitza (cand o vede pe Cleopatra stratan ea zice Ghitza)
colo -acolo
fari - afara
pada -zapada
nige - ninge
poua - ploua
mau - pisica
cutu - cutzu, caine
pempi - pampers
Puto- Pluto
Dodo -Donald
Disi - Daisy
Ufi - Goofy
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 18 Dec - 22:31

o....dulcika de ea,ce vorbareatza e Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 595263
Sus In jos
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeDum 20 Dec - 18:36

daaaa, e asa de scumpa um stalceste cuvintele... Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 595263
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 12 Ian - 21:07

cate personaje din desene animate stie!!!
Sa va zic ce a invatat Catalina zilele astea:sotul meu fusese chemat la munca duminica si bombanea in timp ce se imbraca,spune ca s-a saturat de c---tul asta de oras.Mai tarziu ce o aud eu pe Catalina zicand???Cacatu'????? Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 22634 exact asa cum e scris;eu,la inceput am crezut ca zice"capacu'",si am intrebat-o ce zice,si ea incepe:cacatu'?cacatu'? Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 321665 .I-am zis sotului sa se mai controleze,ca si-asa el are un limbaj foarte colorat Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 3401
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 12 Ian - 21:09

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 150186 ce tare a fost micutza
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 12 Ian - 21:13

Vaiii, stai sa-ti spun si noi ce am patit.
Sotul era nervos ca nu-i iesea ceva si a tras o aia a masii, bunnn. Intr-o dimineata o incalta pe alex si ii intrau greu ghetulele la care alex : pida matii Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 22634 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 22634

aseara iar nu stiu ce nu-i iesea l asocoteala si a tras un baga-mi-as, norma lca si asta a inregistrat si repeta apoi.
sunt fantastici cate retin si reproduc imediat.

Eu nu o pot invata sa vorbeasca la persoana I, asa greu merge, nu intelege deloc de ce trebuei sa spuna eu si nu tu, vreau si nu vrei, etc.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 12 Ian - 21:19

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 150186 imediat a retinut.dulcica de ea
asa e nepotica mea.ii zice lu tata:"dute-n pida matii tataie,mutuie" adica mutule Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 381366
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 12 Ian - 21:21

eu am vazut la Traieste sanatos un psiholog care spunea ca abia pe la 3-4 ani au ei constiinta eului propriu,si vor incepe sa nu se mai refere la ei insisi spunand "Mihaita papa";eu cred ca e cam devreme acum sa o inveti.Ceilalti copii la cresa vorbesc la pers I?
carmen,ce tareee Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738 .Problema e ca ei sunt dragalasi asa cand ii auzi,si parintii,si mai ales bunicii nu-i corecteaza,si apoi se mira ca vorbesc copiii urat in public.Un coleg al sotului meu a fost chemat la gradinita la copil ca ii spusese educatoarei:"Esti o p---a proasta",ca asa il invatase bunica-su acasa Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 12 Ian - 21:33

sunt care mai vorbesc, sunt care nu . PE mine m-a speriat atunci psihologa aia dusa cu pluta ca nu e normal, ca ar trebui sa stie. Ea vb ceva de genul Alesanda papa sau si alesanda mege cu mami; te tine mami de manuta , vrei in brata , vrei faci pisu a veceu, etc.
Am un coleg baietelul e tot la cresa si fix asa vorbeste si el , stiu si alti copilasi mai marisori care inca le mai incurca dar na, ca mama grijulie
Sus In jos
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Ian - 0:06

si eu stiam ca doar pe la 3-4 ani sunt constienti de eul lor si cred ca nu ai de ce sa iti faci griji. azi m-a surprins Sarah cand a alunecat pe pat si mi-a zis ”Iaia cade”. si mai zice Iaia caca iță, adica Sarah face caca la oliță. imi vine sa o mananc cand aud cate ceva nou de la ea. si ma bucur ca deja ma pot intelege cu ea la anumite chestii
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Ian - 5:49

brvao sarah scumpico Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 595263 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 16358
Sus In jos
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Ian - 19:10

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 41210 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 595263 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 296642
Sus In jos
mary83
Banata
Banata
mary83


Numarul mesajelor : 381
Data nasterii : 07/07/1983
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 40

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Ian - 19:25

si bia mai da din gura e i la 4 ani cateva cuvinte
la fructe zice f-te
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Ian - 20:18

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 150186 pai dak asa ii iese Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738
Sus In jos
karmen
Forumist senior
Forumist senior
karmen


Numarul mesajelor : 1143
Data nasterii : 06/06/1982
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 41

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 18 Ian - 1:01

Bineanteles ca stefy al meu are cuvintele lui la catel ii spune vavav( de la ham ham) , horea ii tot spunea du-te ma frumosele si el zice dute-te, la melodia lui Puya cand canta la tv ii spune pua si multe altele care nu imi vin acuma in minte. Mi-a povestit cineva ca sotul ei tot pleaca in cursa(lucreaza pe TIR) si cand vorbesc la telefon ea il intreaba daca este incarcat(cu marfa) sau descarcat.O data suna telefonul , copilasul ajunge inaintea ei la telefon raspunde si la celalalt capat al firului era tatal vorbesc ei doi ce vb si la un moment dat copilasul il intreaba pe tata „tati esti incăcat sau decăcat„ adica: tati esti incarcat sau descarcat :))))))))))))))
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 2:19

hai sa va spun cum spune alex la pisica= nanau..
sau la ceas=casu
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 3:18

hiiii-hii,dulcicul de el Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 565348
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 16:03

multumim carmen
Sus In jos
flo09
Forumist senior
Forumist senior
flo09


Numarul mesajelor : 1303
Data nasterii : 14/04/1975
Data de inscriere : 27/12/2009
Varsta : 49

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 16:29

so vedeti pe a mea cum se cearta cu mine Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 150186
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 16:31

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 914738
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 16:35

te cred florina..si alex face la fel..
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 17:57

Ce dulci sunt cand stalcesc cuvintele Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229

Alex ieri era cu Tibi si e incalta, la un moment dat nu intra ghetuta si o aud: bida mati de ghetusa Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 22634 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 22634 Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 22634 .Ne-am facut ca nu o auzim si nu am bagat-o in seama , e clar ca inregistreaza tot ce aude.
Sus In jos
karmen
Forumist senior
Forumist senior
karmen


Numarul mesajelor : 1143
Data nasterii : 06/06/1982
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 41

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeLun 25 Ian - 20:25

Sigur ca imediat inregistreaza, trebuie sa avem grija ce vorbim in preajma lor dar si noi mai scapam cate un „porumbel„
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMar 26 Ian - 0:36

rad rad rad ce tare e micuta..inregistreaza tot..
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 27 Ian - 4:57

am mai invata si noi cate ceva:
ate=lapte
tutzi=tushi(matusile)
ucu=unchiu'
vaca,foca,pizza,bebe,baie
Ali=Ali(un var,Alin)
Daii=Tavi(alt var)
bitzitzi=biscuiti
aciu=hapciu
ashu=nashu'
asha=nasa
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 27 Ian - 5:52

o..scumpica de ea cate a mai invatzat!bravo
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 27 Ian - 5:53

super!!!!
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 27 Ian - 17:57

ce tare e catalina ta mirela.. Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 562229
alex la pampers zice pompos..
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeMier 27 Ian - 18:02

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 150186 ce tare
al meu inca nu zice nimic, Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 98498 adik vb in limba lui dar nu se intelege mai nimic
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 29 Ian - 8:24

si david are doar cateva cuvinte pe care le inteleg. restul turuie pe limba lui.
vocabularul lui contine cam asa:
mama, tata, apa, papa, unde-i, nu-i, acolo, uite, si acum nu mai imi vine altceva in minte. dar stie si engleza al meu. cand plecam spune bye-bye!!! rad
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 29 Ian - 13:55

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 41210 Dragul de el.
Nu-i bai , acum invata cel mai usor limbile straine.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeSam 30 Ian - 7:41

ma uitam acum si mi-am amintit ce mai spune: haide, gata si dai. cand vrea ceva imi arata si spune dai!rad
mi se pare ca mai sunt ceva cuvinte dar nu-mi vin acum in minte...
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitimeSam 30 Ian - 16:08

asa face si al meu cand vrea ceva,arata si zice dai- dai
Sus In jos
Continut sponsorizat





Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.   Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Perlele copiilor, bebe dictionar, cuvinte stalcite.
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dictionar vise
» Patutul copiilor
» Nervii copiilor
» Protectia impotriva abuzurilor asupra copiilor minori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: