Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?

In jos 
+5
Floretina.S
julica
elena
Noemi
Doldoran
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 8 Sept - 1:48

Voi ce parere aveti depre asa ceva,crede-ti ca exista asa ceva?poti avea incredere in ea?
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 8 Sept - 14:36

oooo ce topic bun
Na sa incep eu
Eu am avut prietene bune dar numai in copilarie.Atunci pot spune ca am simtit cu adevarat ca am prietene adevarate
Eram o gasca de 5 fte nedespartite,cred ca omoram una pt cealalta
Ne ajutam reciproc in absolut orice,na dadeam viata una pt cealalta,dormeam una la alta
Secrete???Nici vorba,ab solut orice stiam una despre alta
Apoi am crescut si incet incet gasca sa spart
Una dintre cea mai buna prietena a murit plang plang si parca de atunci nimic nu a mai fost la fel
Mai am o prietena ,dar dinpacate sta in Germania si nu mai e la fel de cand a plecat nici cu ea
Vine f rar in omania,mai vb noi dar nu mai e la fel
Decat ea sincer mult mai apropiate imi sunteti voi
Singurele prietene pe care le mai am imi sunteti voi\
Cele virtuale,imi sunteti aproape zi de zi,unele dintre voi de 3 si chiar 4 ani pt asta va multumesc
Imi pare rau doar ca am mai fost cateva care cam lipsesc deja de aici dar nah asta e
Imi place ca aici mereu gasesc pe cineva care sami dea un sfat pt asta va iubesc te iubesc
Si unica mea prietena adevarata este mamica mea draga
Ea e singura cu care pot vorbi orice,cine stie toatae toate secretele mele
Nimeni in lume nu va fii ca ea
Imi da cele mai buna sfaturi,ma ocroteste,ma iubeste o iubesc si ma bucur ca o pot avea pe langa mama si ca prietena
Nah voi urmati
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 8 Sept - 22:05

si tu esti o prietena super de treaba noemi te iubesc te iubesc 

eu?
cand am crezut ca am gasit o prietena buna atunci ma dezamagit nu mai am incredere in nimeni acum ca sunt plecata de atata timp de langa casa simt ca cele mai bune prietene sunt surorile mele ne e foarte greu una fara cealalta ne sunam si plangem si ne-am dori sa fim acolo sa ne spunem oful pentru ca la telefon nu poti vorbi chiar tot
da si mai am o prietena aici cu care ma pot sfatui cand am nevoie sper sa nu ma dezamageasca si ea

dar...........ma bucur sa stiu ca pot intra aici sa vorbesc cu voi sa imi spun oful pentru ca stiu ca in voi pot avea incredere si nu ma veti dezamjagi va iubesc si va sarut
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 8 Sept - 22:39

Eu am deschis acest topic sa vedem daca cineva chiar are o prietena adevarata in zilele noastre.
Noemi pot spune exact acelasi lucru si eu,prietene aveam in copilarie,eram de nedespartit,dar din pacate viata ne-a separat fiecare casatorite tot in alte directii,mai vb.pe netcaci de intalnit e mai greu.
Aici cu voi este perfect virtual totul este foarte bine,mi-ar place sa ne si putem intalni dar asta cum am mai discutat e mai greu.E bine ca aici mai discutam ceea ce ne doare si ce ne bucura.
In rest o sa va spun ca nu mai cred si nu cred ca voi mai crede in "pietena adevarata",am crezut in cineva si am fost tare dezamagita,daca doriti o sa va povestesc desi ma doare inca am reusit sa ma consolez cu ideea si sa inteleg ca nimeni nu este prieten decat atunci cand are nevoie de tine.
E o adevarata poveste ce mi sa intamplat mie si poate o sa va povestesc ce am petrecut eu cu adevarat.
Mama e mama cum zici si tu Noemi,dar la mine e departe si ne intalnim mai greu,singurul meu prieten adevarat este sotul meu,cu el pot vb.orice si el la fel,ne avem unul pe celalalt si stiu ca prerea si sfatul lui este cel mai bun.
Astept sa aud si alte experiente placute sau mai putin placute.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 8 Sept - 22:55

DUP PAREREA MEA CORY PRIETENE ADEVARATE NU MAI EXISTA
scuze caps lock
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 8 Sept - 23:52

frumos topic
Ce pot zice ...prieteni cu adevarat nu cred ca mai exista,am primit multe palme in viata incat nu mai cred in asa ceva.
Singurii mei prieteni adevarati snt sotul si mama mea cu care pot discuta orice fara ocolisuri,fara meschinarii si ascunzisuri.
Asa sa zic prieteni cu care vorbim,calatorim...da am dar nu mai am incredere in nimeni altcineva in afaara de sot si mami sa le zic totul,dar absolut totul.
Viata e cruda datorita cred traiului pe care il ducem.Ne-am schimbat prioritatile si mentalitatea din pacate in rau,nu mai tinem cont de nimik si lovim cand ne e mai bine.din pacate asta e parerea mea.
Aici prietenia asta virtula m-a salvat din stres si multe lucruri.Mi0-am facut si prieteni in cadrul acestui grup da din pacate distanta ne desparte si ne strica prietenia.offf...nu mai spun nimic ca ma apuca plansul...va pupicei fetele
Sus In jos
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeLun 9 Sept - 4:05

Ma bucur ca am deschis un subiect care va place.
Fetelor o sa incerc sa va povestesc pe larg despre "cea mai buna prietena a mea" si la final sa ma condamnati daca este necesar pt.tot ce "am facut"am sa incerc sa va zic pe parcurs deoarece este o poveste foarte lunga si putin ciudata.O sa va zic la final despre cine este vb.
Acum aprox.3 ani am cunoscut o persoana care incet incet mi-a"castigat"increderea si am vazut ca suntem compatibile in multe,dar in timp am observat ca era tare geloasa.invidioasa pe mine ,mai exact nu suporta sa vada ca ma inteleg ine si cu alte persoane,mereu zice"unde-s doi al trei-lea e in plus,eu am incercat de fiecare data sa-i explic ca nu pot sa nu vb.cu alte persoane deoarece nu mi-au facut nimic sa nu mai vb.dar ii explicam ca nu voi putea sa fiu prietena cu ele la fel cum sunt cu ea.Nu ma inteles ...nu ntelegeam de ce si cand se supara mereu imi reprosam eu ca poate am gresit cu ceva si mergeam la ea sa lamuresc situatia,uneori plangeam ca vedeam ca se supara stiind ca nu are motiv.
Fetelor va zic cu mana pe inima ca am ajutat-o cand a durut-o cel mai tare am avut grija de copii ei 3 luni de zle ca si cand au fost ai mei,mancau,dormeau,stateau mereu la mine....am ajutat-o de fiecare data cand avea nevoie...cu tot ce puteam ...inclusiv bani...am mers impreuna in concedii ,i-am luat (toata fam.ei)la mine la tara sa petrecem Pastele impreuna intr-un an...nu va pot explica cat am tinut la prietenia asta,dar din pacate a fost doar din partea mea aceasta dorinta.
Anul acesta am mers la mare cu alti vecini...pt,.ca ea si fam .ei nu au putut merge...a zis ca intelege acest lucru si ca nu o deranjeaza,oricum nu avea ce o deranja dupa parerea mea,era o hotarare luata si nu puteam renunta la ea,era un concediu doar...dar fetelor la intoarcere ...ce credeti...sa ajuns la un simplu :CEAU si atat...nu am inteles nici pana in ziua de azi de ce????
dar fiindca am si eu demnitatea mea am zis ...GATA daca ea asa doreste o sa-i respect dorinta,nu o sa o intreb de ce a decis asta,deoarece eu am fost cea care de fiecare data o intrebam ce are ?de ce e suparata?sa remediez daca era ceva...acum nu am mai dorit am zis ca macar sa se fi gandit la tot ce a fost si cat am ajutat-o eu si tot sa imi fi vorbit,dar nu...Daca doriti sa va spun o sa va zic cine este,oricum candva am scris aici pe forum ..era ceva despre cine este cea mai buna prietena si am raspuns.
Sper ca nu v-a plictisit dar am vrut sa ma descarc voua care de ceva vreme imi sunteti aproape si daca o zi nu pot intra chiar imi plipsiti si pt.asta Va iubesc.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeLun 9 Sept - 5:21

of draga mea se pare ca si tu ai avut ceva experiente neplacute ca si mine de altfel eu m-am umplut de prietene dinastea care in fata rad si pe la spate barfesc sotu tot timpu imi zice ca nu mai are nevoie de prieteni pentru ca nu mai exista asa ceva dar din pacate are dreptate
azi m-am dus la plimbare catre seara cu copii si am trecut si pe la nasa fetei care inainte o credeam cea mai buna prietena a mea mam convins ca nu e asa la ea era si prietena asta de care vam zis mai sus ca am incredre in ea mi-a cazut tare rau pentru ca azi am stat acasa toata ziua si nu mia deschis nimeni usa dar in schimb sau adunat dincolo atunci iara mia zis sotu vezi prietenele tele nici una nu tea vizitat azi, nu am stat am plecat le-am salutat si am plecat imi venea sa plang de ciuda ele stiu ca am fata mica si e cat de cat racoare a mai si plouat si nu o pot scoate afara dar nici una nu vine sa ma vada dar nici eu nu ma mai duc GATA sa terminat cu bunatatea
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeLun 9 Sept - 15:37

Si eu am trecut prin asa ceva Elena si nimeni nu-mi trecea pragul cand eu nu puteam sa ies,dar nu sti cat de mult ma durut caci dupa cat am ajutat-o eu si ei nu ia pasat asta,m-am simtit dupat toate astea ca am fost folosita si asta ma durut cel mai tare.
Cu riscul de a citi si ea aceste randuri o sa va zic ca este vorba despre o persoana care intr-o perioada a fost si ea aici pe forum cu noi si care imi este si vecina:Ilariana.
Eu sunt genul de persoana care ...daca ai ceva de zis sau te deranjeaza ceva la mine...sa-mi zici in fata nu imi vb.pe la spate.
Dar m-am lecuit,acum ajung la vb.mamei mele care in momentul cand am mers la tara de Paste cu fam.ei mi-a zis ca ea nu vede cu ochii buni prietenia dintre noi,deoarece ne vedea foarte apropiate...nu am vrut sa-i dau drepate dar acum imi dau seama cata dreptate avea.
Dar cum in viata nu le stim pe toate ...le invatam pe parcurs.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeLun 9 Sept - 16:54

Din pacate cred ca toti ne frigempe parcursul vietii si asa invatam din greseli.Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva.Poate va citi aceste randuri si iti va da o explicarie.
Sus In jos
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeLun 9 Sept - 19:09

Da Julik,as fi vrut eu macar o explicatie,dar sunt convinsa ca nu va veni...iar aici nu stiu daca va mai intra deoarece stie ca eu sunt inca aici pe forum si mandria sa este mare.
Asta este...m-am consolat cu ideea.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMar 10 Sept - 0:31

pacat.cunosc sentimentull ,mi-a trecut si de aceea nu vreau sa imi rascolesc aminturile.va ascult si va inteleg.
Sus In jos
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMar 10 Sept - 0:39

a trecut aprox.2 luni si la noi dar e mai rau ca nu stiu motivul exact nici acum,dar am decis sa las asa lucrurile daca asta a fost dorinta ei
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMar 10 Sept - 21:59

timpul le rezolva pe toate poate vreodata o sa aflii adevaratul motiv asta e draga mea sa stii ca si eu regret tare mult ca mi-ar fi placut sa am o prietena IN CARE SA AM INTRADEVAR INCREDERE dar nu am si mam consolat cu ideea
mare dreptate avea mama cand imi zicea mama astea sunt niste barfitoare nu exista prietene adevarate si asa e a avut dreptate
rad na acuma a venit edy langa mine si ma intrebat cu cine vorbesc si tot el a raspuns aaaa cu prietenele tale ?

deci aici sunt adevaratele mele prietene
pupicei pupicei pupicei pupicei 
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMier 11 Sept - 5:19

asa zicea si mama mea...dar pana nu te lovesti cu capul de pragul de sus ,ca sa-l vezi pe cel de jos nu inveti nimic,asa si eu,dar asta este mi-am ivatat lectia si nu cer explicatii,daca asa doreste ea asa ramane .
Va am pe voi aici si imi este suficient.pupic  pupic  pupic 
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMier 11 Sept - 5:34

te iubesc te iubesc 
asa zic si eu sarut
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMier 11 Sept - 10:18

Uff da imi amintesc ca ai povestit de Ilariana a intrat putintel si ea cu noi la vorbe dar f putin
Ce pacat,ce pacat ca o prietenie sa strica asa ,si se uita
Si doare cel mai tare cand stii ca o persoana draga tie pe care o consideri sau ai considerato prietena iti intoarce spatele si realizezi ca tea folosit ,asta doare cel mai tare
Folosita nu am fost niciodata ,dar mintita da de asa zise prietene da
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMier 11 Sept - 15:04

Asta este,ma simt folosita deoarece am ajutat-o foarte mult si mai ales cand avea mare nevoie ,cand rudele ei i-au intors spatele,eu am fost langa ea,poate nu ar trebui sa ma simt asa pt.ca am facut doar ce am simtit si pt.ca am tinut la ea si la fam.ei enorm...ce mai conteaza daca asta a dorit ea,eu ii respect dorinta pana la urma stiu ca eu nu am gresit cu nimic fata de ea .
In schimb mereu ii ziceam ca "prietenul adevarat la nevoie se cunoaste" si ii dadeam exemplul sotului meu care are si acum un prieten de cand erau ei tinerei...iar daca il suna la 12 noaptea ca are nevoie ...el este acolo,de foarte multe ori la ajutat in situatii grele,iar ei ii spuneam asta...poate a deranjat-o asta....nu stiu,dar mai stiu ca putin din "supararea "ei a fost de la alti vecini de-ai nostri pe care ea nu-i agreea deloc si cu care eu ,neavand motiv sa nu vb.,vorbeam si imi zicea ca vezi doamne sunt prietena cu ceilalti ,...prosti din astea,eu vb.cu oricine nu conteaza asta,dar un prieten adevarat nu se poate numi oricine.
Am sa consider ca a fost o lectie de viata acest lucru si voi trece peste incet, incet si cu ajutorul vostru care mereu sunteti prezente aici.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMier 11 Sept - 17:47

eu sunt si acum folosita de o asa zisa prietena dar am realizat ca nu merita sa sufar si acum ma folosesc si eu de ea la maxim sa imi ating obiectivele.din pacate nu e bine dar asta e crud realitate
Sus In jos
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMier 11 Sept - 18:50

Nu eu nu voi face niciodata ce mi-a facut ea mie,nu este uman si corect,o las pe ea sa se bucure de acest lucru daca asta o face fericita.
Eu o sa am grija pe viitor cui ii mai acord o asemenea incredere.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeMier 11 Sept - 20:29

bravo tie.la mine scopul scuza mijloacele caci si ea a facut la fel.ma rog nu mai discut ca nu meita aceste persoane sa le dau importanta
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 12 Sept - 0:36

cred ca la toate ni-sa intamplat sa avem incredere si sa ne dam seama ca am gresit persoana in fata careia ne-am deschis sufletul; si eu m-am ars ,nu as fi crezut niciodata ca-mi va face ce mi-a facut ,o credeam o sora dar....... se pare ca nevoia de barfa a fost mai mare , dupa ce am incetat sa mai vorbim am aflat ca ea nu doar unei singure persoane povestea secretele mele ,le spunea la mai multe si cand avea ocazia , am iertat-o pentru ca nu vreau sa urasc ,acum suntem pur si simplu doua necunoscute si este mai bine asa.Dupa toate astea am invatat ca in viata este bine sa ai amici si cunostinte ATAT , am invatat sa ma feresc de cei care spun ,,ai incredere in mine " pentru ca ei urmaresc decat un motiv de a te avea la mana cu ceva sau o barfa mica atunci cand tu nu esti prezenta. Nu am suportat niciodata minciuna ,asa ca nici oamenii falsi nu au ce cauta alaturi de mine. Acum ma inteleg foarte bine cu o fata dar inca nu am curaj sa-mi descarc sufletul in fata ei in schimb i-i sunt alaturi ori de cate ori are nevoie de mine.Vorbesc si ma sfatuiesc foarte mult cu baiatul meu si ma simt foarte bine alaturi de voi dragelor
Sus In jos
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 12 Sept - 1:54

Se pare ca toate am trecut prin asemenea probleme,din pacate.
Eu nu o uras,nu am de ce,D-zeu e mare si ne vede pe toti,daca ea a vb.de mine pe la spate e treaba ei eu am indragit-o cum zici si tu Flory,era ca sora mea,poate chiar mai mult,pt.ca vb.orice cu ea si chiar aveam mare incredere in ea.
Pacat ca sa terminat asa,dar am sa ma rezum la o simpa prietenie de acum incolo cu cine este aproape de mine,dar nu mai mult.
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 12 Sept - 2:18

da cory asta vorba o am si eu ,daca cineva i-mi face rau mie zic ca Dumnezeu e mare si le vede pe toate si le judeca asa cum stie el dar pot devenii a naibi chiar diabolic de rea daca cineva face ceva rau asupra copilului meu. uite eu si acum vorbesc cu persoanele cu care ma barfea ea pentru ca la ele chiar nu am avut pretentie , la o perioada de timp pot spune ca am aflat ceva groaznic despre ea dar eu dupa tot raul facut tot nu am putut merge cu vorba mai departe sa-i fac rau si nici la ea sa o avertizez nu am avut puterea sa merg . asta este am auzit de curand ca vom colabora in sensul ca va fi profesoara lui luc in cls a 5 a sper sa nu amestece divergentele noastre cu copilul mai ales ca ea tot sustinea ca nu are nimic cu copilul
Sus In jos
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 12 Sept - 3:43

Vai Flory ca ar fi chiar culmea sa se coboare asa de jos incat sa sufere copilul,ar fi josnic.
Si eu zic la fel orice pana la copilul meu,la mine desi nu a fost cazul acesta ,ma deranjeaza ca isi invata copii sa nu mai vb.cu al meu,sa se joace,etc.desi e greu de inteles deoarece pana la despartirea noastra ei erau mereu impreuna si asa sunt de atasati de nu va pot spune,inchipuiti-va ca au mancat impreuna,dormit,jucat,etc.ar fi chiar culmea sa imi invat copilul sa nu mai vb.cu ei din cauza ca eu si ea nu mai suntem prietene.Dar cum nu toti gandim la fel...nu pot cere mai mult.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 12 Sept - 4:55

vai fetelor chiar aseara a venit o vecina la mine care imi este ca o mama si vorbeam despre prietene si ea este aproape de aceeasi varsta ca mama mea si mia zis la fel prietenme adevarate in ziua de azi nu mai exista
asta e noi sa fim sanatoase nu?
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 12 Sept - 4:58

asa este dar din pacate pana nu te lovesti de asta nu poti intelege ca este adevarat
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 12 Sept - 5:00

corect
ai dreptate
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeVin 13 Sept - 1:33

Off off cunosc si poveste ta Flory ,cel putin ma gandesc chiar si despre cine e vorba
Mai fetelor noi sa fim sanatoase
nah asta ar fii chiar culmea sa se descarce pe copil,de nu cred,nu cred ca ar face asa ceva orisi cne ar fii
Doamne Corina cum sa nu lase copii sa se joace impreuna?E chiar nebuna?
Eu am 2 surori ce stiti deja,dar cu aia mare ma inteleg foarte foatrte bine,e o sora o prietena,ne zicem absolut tot,cu mama la fel
deja cu sora cea mica nu sunt la fel,ea e mai barfitoare si daca te certi cu ea iti arunca in fata tot ce stie despre tine sau daca tia dat vreodata ceva,cand se cearta cu tine sigur auzi din gura ei
Cel mai tare ma doare ca nu o am alaturi pe prietena mea draga din Germania de care mie asa de dor
Doamne de ce e asa de crunta viata?Cand ai pe cineva drag ,cu care ai crescut cu care ai jucat,ai dormit ,ai chefuit,ai putut discuta orice,si hopp vine cu vestea plang plang
Doamne cat am plans amandoua ,am plans saptamani la rand pana miam reveit
si de atunci nu mai e la fel cum a fost pana atunci suparata
mie asa de dor de ea plang
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeVin 13 Sept - 4:07

E greu,te inteleg perfect Noemi,daca chiar ai tinut la o persoana cu adevarat e normal sa iti fie greu sa uiti ce a fost intre voi si recunosc ca inca imi pare rau ca sa intamplat asa,de ce sa schimbat asa de brusc,desi eu stiu ca nu am gresit cu nimic,am tinut enorm la ea si mi-am deschis sufletul in fata ei,am fost ca 2 surori,as vrea macar sa-i aud motivul din gura ei,sa fiu linistita ca macar cunosc motivul suparari,dar daca ea nu vrea...nu o voi mai intreba,nu vreau sa par ridicola in fata ei,sa creada ca de fiecare data merg sa-i cad la picioare sa o rog sa-mi zica ce are...nu ,asa ca nu stiu daca intr-o zi cand ne vom intalni numai noi doua ma pot stapani sa nu o intreb macar: daca e mai fericita acum?
Gata ca iar ma apuca melanconia si plansul plange ...imi pare rau  si incerc sa uit dar e greu pt.ca e vecina mea si ne intalnim mereu ...
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeVin 13 Sept - 5:09

Cu adevarat doare cand nici nu sti macar de ce nu mai vorbeste cu tine,imi pare ra cory,lafel si ptr tine noemi si flory
va pupic dulce,lasati ca timpul trecesi vindeca
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeVin 13 Sept - 15:20

asa este iuli timpul trece si vindeca pupic
Sus In jos
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeVin 13 Sept - 21:56

trece timpul,e drept ca o sa trecem si noi peste astea,dar pt.moment este greu
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 14 Sept - 3:06

suparata
si cand ai intrebato ce are ce tia zis Corina?
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
bruneta_anytza
Membru de elita
Membru de elita
bruneta_anytza


Numarul mesajelor : 8388
Data nasterii : 15/09/1984
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 14 Sept - 3:44

cea mai buna prietena a mea este si cu siguranta o cunoasteti ...Urse cristina ... o cunosc de 4 ani de zile si am ramas foarte bune prietene ..ne ajutam reciproc daca avem sau nu iesim impreuna la evenimente ba chiar le luam la fetele noastre cam aceeasi imbracaminte bineteles daca mai gasim in stoc ... fetele noastre sunt bune prietene si ele in fiecare zi vorbesc la telefon de cand ne-am mutat ..mergem la ziele de nastere ....
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 14 Sept - 5:16

e super asa dana
eu nu am avut norocul asta
am avut o prietena buna care la fel copii nostri au crescut impreuna pana pe la vreo 4 ani apoi am descoperit ca de fapt tot ce vorbeam cu ea zicea mai departe la o alta prietena de a ei si de atunci ne vedem ne salutam ma mai invita la o cafea ca ii e dor vorbim doar ce e de vorbit si atat
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 14 Sept - 13:18

bravo asa si trebjuie Dautzapupicei si sa va tina o viata intreaga
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 14 Sept - 16:41

Am intrebat-o Noemi mai inainte de acest incident,mai exacy dupa revelion cand se suparase si atuni si am mers la ea acasa sa o intreb ce are...acum dupa acest incident am zis gata nu ma mai rog de nimeni sa vb.daca nu vrea...sa nu vorbeasca.Eu am fost mereu cea care am vrut mereu sa discutam sa remediem problemele daca existau,dar am si eu o limita.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 15 Sept - 0:26

corect cory nu trebuie sa te rogi de ea daca vrea sa vorbeasca cu tine vorbeste si daca nu nu asta e
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 15 Sept - 2:52

corect si eu la fel sunt daca cineva vrea sa-mi vorbeasca bine vorbesc daca nu eu nu ma rog de nimeni sau daca esti indiferenta aceeasi atitudine adopt si eu adica gata m-am saturat sa ma fac ca nu aud si nu vad
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 15 Sept - 6:07

foarte bine faceti bravo
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 15 Sept - 16:45

asa cred ca este cel mai corect,pt.ce sa fim la picioarele unor persoane care nu merita.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeDum 15 Sept - 18:15

da corect
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 19 Sept - 5:30

asa cum zici
sanatoase sa fim]
Uite eu am pierdut acum o prietena si mia fost si colega
3 zile am fost bulversata plang am cunoscuto inca cand eram gravida cu Adi deci de vreao 12 ani plang
a fost tare bolnaviciioasa .asa ca traiti la maxim fetelor nu stim cat traim
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Doldoran
Moderator
Moderator
Doldoran


Numarul mesajelor : 12072
Data nasterii : 22/11/1984
Data de inscriere : 08/01/2010
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeJoi 19 Sept - 14:20

Da.Din pacate este greu sa gasesti o prietena adevarata si atunci cand o gasesti te dezamageste sau dispare din viata ta asa de usor.
Dar cum orice este posibil in lumea asta ...de ce nu si acest lucru.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeVin 20 Sept - 13:08

imi pare rau noemi
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 21 Sept - 1:37

azi am fost la inmormantare plang am plans f mult sunt foarte trista
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 21 Sept - 2:28

i-mi pare rau noemi Dumnezeu so ierte
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 21 Sept - 2:57

Dumnezeu s-o ierte
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitimeSam 21 Sept - 14:20

dumnezeu sa o ierte noemi imi pare rau
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Continut sponsorizat





Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?   Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce puteti spune despre:Cea mai buna prietena ?
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Despre superstitii
» despre masini.
» Barfe cu si despre vedete!
» Despre travaliu
» despre vaccinuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: Sa stam la taclale la o cafea-
Mergi direct la: