Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 totul despre baita bebelusilor

In jos 
+17
ralu
carmita
lyvya
iulia
gabyy
dragutza2355
carmensyta
cami11061988
STEF30IASI
ani10
mirela1974
bulinuta
andreea
Anca.
anuta22
mami ionela
Noemi
21 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 25 Apr - 19:04

Cum a fost prima baita?
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 27 Apr - 0:25

la ambele fetitze in prima saptamana de viataza,le-a imbaiat mama,eu doar am asistat(mai ales la cea mik,nu ma puteam lupta cu ea de 4600 la baie,dupa op cezariana)
am avut insa noroc ca le-a placut in apa,si nu au plans,asa ca deja a doua saptamana dupa nastere le faceam singura baie!!!
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 27 Apr - 0:50

mama 4600 de grame
asta da,atunci de asta ai facut cezariana
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Vizitato
Vizitator




totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 27 Apr - 20:46

si la mine mama s-a ocupat de prima baita a fetelor...le place apa foarte mult
karla plange de mama focului cand o scot din apa
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 27 Apr - 20:47

Vai si Mario plange de numa
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeVin 8 Mai - 20:10

[prima baita acasa la noi a facut-o moasa cu ajutorul nostru,a fost foarte usor,pe urma faceam doar eu cu sotul,in baliuta in camera in care stam. :dddd:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 9 Mai - 4:06

Prima baita i-am facut-o cu socrela, si a urlat alex ca din gura de sarpe. Urmatoarele bai au fost la fel .SOtul cand stia ca vine seara si implicit baita intra in panica, Alex numai intr-un urlat o tinea si nu stiam de ce dar noi desteptii ( ne ne-a invatat nimeni) o bagam de-o data in apa in peluta goala. Mai tarziu pe la 3 luni ne-a invatat cineva sa o bagam imbracata cu o camasuta, si cu caciulita, apoi treptat cate una sa i le dau jos in apa. Dupa prima seara cand am aplicat metota fafa mea nu a mai urlat, ba chiar ii puteam face baie si singura daca tati era in delegatie.La inceput in primele 3 luni i-am facut in ceai de musetel, apoi treptat doar in apa.
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 9 Mai - 4:33

pacat ca nu a avut cine sa va spuna asa o bagam si eu pe alexandra cu o camasuta de corp pe ea,si pe urma io dadaeam jos dupa ce se invata pilea cu apa,sau mai era o medota sa faci apa un pic mai rece,adica calduta nu sa fie de baie,si dupa ce o bagai si o udai pe corp cu acea apa puneai trepatat cate un pic de apa fierbinte,pana ajungeai la apa normala,dar bine ca ati trecut cu bine peste acesle momente. :dddd:
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 9 Mai - 13:57

Lui Luca i-a placut din prima..la baita..nu mi-a oplans niciodata. Prima baita i-a facut-o sotul mai mult..mie imi era putin teama..era asa de mititel...imi era frica sa nu il scap...dar a trecut acum ii fac baita si singura cand nu e acasa sotul
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 9 Mai - 16:25

foarte bine Andreea are mama baitel cuminte. :dddd:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeJoi 14 Mai - 18:26

mie imi vine sa rad cand imi aduc aminte de prima noastra baita.Avea bebe 3 zile,era prima zi acasa.Tati o tinea iar eu o spalam,cu grija ca sa nu-i ud buricul.Dupa ce am scos-o din apa,eu o stergeam si ii ceream lui:da-mi pampers-ul.da-mi spirtul,da-mi baneocinul,iar el,saracul,parca era venit cu pluta,ca nu stia ce sa-mi dea...eu ma enervam,tipam la el...ce mai ar fi trebuit sa ne filmeze cineva atunci ca eram tare comici
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeJoi 14 Mai - 23:29

foarte frumoasa. la noi participa toti membrii familiei.asa a fost si prima baita si in fiecare seara de atunci . este momentul preferat al zilei.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 18 Mai - 17:24

[quote="bulinuta"]mie imi vine sa rad cand imi aduc aminte de prima noastra baita.Avea bebe 3 zile,era prima zi acasa.Tati o tinea iar eu o spalam,cu grija ca sa nu-i ud buricul.Dupa ce am scos-o din apa,eu o stergeam si ii ceream lui:da-mi pampers-ul.da-mi spirtul,da-mi baneocinul,iar el,saracul,parca era venit cu pluta,ca nu stia ce sa-mi dea...eu ma enervam,tipam la el...ce mai ar fi trebuit sa ne filmeze cineva atunci ca eram tare comici[/quote
Parca ma vad pe mine si pe sot
saracul era asa de emotionat dar asta la primul copil deja la al doilea am avut amandoi experienta
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 18 Mai - 19:23

eeeexperimentatele de noi!!!!
pun pariu ca si la al 10 lea copil tot am avea emotii,asa e ,fetelor?
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 18 Mai - 22:50

da,cu siguranta.Mama a avut 3 copii iar in 2008 in ianuarie a nascut sora mea care sta cu ea si normal ca ea i-a facut baie copilului,dar peste 6 luni cand a venit la mine avea iar emotii
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeMar 19 Mai - 23:12

la prima baita a venit mama si mi-a aratat ce trebuie sa facdupa care ne-am descurcat singuri....
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeMier 20 Mai - 0:39

la mine a venit mama dupa vreo 4 zile,dar am tinut-o o saptamana,i-am zis ca nu o las sa plece decat dupa ce ii cade buricul copilului,ca imi era frica .... :kj:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeMier 20 Mai - 1:14

totul despre baita bebelusilor 2387684490102805435S600x600Q85

asta e poza de la prima baita, se vede cum urla mititica 🔤
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeJoi 21 Mai - 20:08

si naomi mi-a plans la prima baitade-mi venea si mie sa plangde mila ei .....
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeJoi 21 Mai - 21:01

da si la noi mama a facut la fiecare nepotel de al ei prima baita
si mereu a avut aceleasi emotii
mama Alexuta ce ai tipat tu acolo :eda: :ajkc:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeVin 22 Mai - 5:53

sincer nu-mi mai amintesc daca a plans Alexandra la prima baita,dar din cate imi aduc aminte nu cred ca a plans,si prima baita ia facut-o moasa,o vecina de a noastra care era vaduva.
Sus In jos
STEF30IASI
Oaspete
Oaspete
STEF30IASI


Numarul mesajelor : 41
Data nasterii : 30/12/1977
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 46

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 23 Mai - 23:29

prima baita a fost emotionanta pentru sotul meu ,pentru mine era ceva normal, deja incercasem la spital si mai facusem si la finutii nostri......finilor mari le era frica si ne chemau sa ii ajutam .
:gkje: :gkje: :gkje: :gkje: :gkje: :gkje:
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 23 Mai - 23:49

bravooooooooooooo,sotului tau
o al meu nu stia nic sal tina in brate nu sai faca baita :gkje:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeDum 24 Mai - 0:28

sotul nu a fost fricos....stiu ca mai veneau unii si ziceau ca e prea mic si le era frica sal tina in brate.....prima baita tati ia facut-o.... :drt:
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeDum 24 Mai - 3:31

oooo ce curajos!
de fapt s-au descurcat ei ca intre baieti,asa-i?
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeDum 24 Mai - 3:33

Bravoo Vlad :eee: :eee: :kkk: :htrd:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeVin 26 Iun - 17:13

pe copilasul nostru l-am scaldat eu cu sotul din prima zi acasa,si nu a plans deloc,si acum la fel sotul il tine si eu il spal.nu plange deloc dar la sters si la imbracat offf...e jale..
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeMier 22 Iul - 16:59

majoritatea bebelusilor asa fac la imbracat
Mario nu suporta hainele
Cand era pitic si plangea ajungea sal dezbrac
gata statea si dadea din picioruse ,nu mai avea nici o treaba :ujrtv:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeMier 22 Iul - 17:56

da pai si vladut cateodata cand plange il dezbrac si e asa bucuros..
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeJoi 23 Iul - 1:39

poate e din cauza caldurii.Anul trecut,cand avea Catalina vreo 2 saptamani a apucat-o o data un plans de nu stiam ce sa-i fac....Era si soacra-mea la noi,si statea ca o cucoana in sufragerie,zicea ca a venit si ea la statiune sa se odihneasca,si cand o auzea ca plange venea si ma intreba ce are copilul......Atunci am sunat-o pe mama si am inceput si eu sa plang,si mama mi-a zis sa o dezbrac,ca poate i-o fi cald.Am dezbracat-o,si imediat s-a calmat.De atunci stiu lectia......
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeJoi 23 Iul - 6:17

prima baita i-a facut-o sora mea...k mie imi era o frik...aoleuuu si ce a mai plans...si cred k de acolo i s-a pus pata lu soacramea si ne-a dat afara. :jgfg: k mititelu plangea pe o parte si soacra-mea tipa din camera alaturata sa tak din gura k ea are nevoie de liniste :hyfx:
Sus In jos
dragutza2355
Forumist senior
Forumist senior
dragutza2355


Numarul mesajelor : 1231
Data nasterii : 25/04/1984
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 40

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeSam 8 Aug - 21:21

spre rusinea mea pana acum nu i-am facut singura baita . cand era micutza ii facea mama si acum ii facem amandoua :kj:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeDum 9 Aug - 0:44

cocolina a scris:
prima baita i-a facut-o sora mea...k mie imi era o frik...aoleuuu si ce a mai plans...si cred k de acolo i s-a pus pata lu soacramea si ne-a dat afara. :jgfg: k mititelu plangea pe o parte si soacra-mea tipa din camera alaturata sa tak din gura k ea are nevoie de liniste :hyfx:

glumesti? sau soacrata asta este dusa rau? cred ca as fi pocnito... :ijkgd: putin sau m-as fi suit pe fata ei cata.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeDum 9 Aug - 7:25

primele 2 saptamani mi-a spalat=o cumnata, eu doar asistam cu privirea, tot ea mi-o imbraca...apoi intr-o zi cand a venit la baitza zilnica mi-a zis...azi tu ii faci baie...m=am inmuiat toata...ea ma asista acum :kj: ...mai cu teama , mai incet, am reusit...apoi eu ii faceam baitza singura, sotul ma ajuta cu adusul apei in cadita si cu clatitul fetii...si de cele mai multe ori ii faceam singura baitza ca sotul era plecat cu serviciul...devenisem experta :kj: ...cand mai vroia sa ma ajute, nu-l mai lasam eu ca mai rau ma incurca..
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 10 Aug - 5:17

mirela1974 a scris:
cocolina a scris:
prima baita i-a facut-o sora mea...k mie imi era o frik...aoleuuu si ce a mai plans...si cred k de acolo i s-a pus pata lu soacramea si ne-a dat afara. :jgfg: k mititelu plangea pe o parte si soacra-mea tipa din camera alaturata sa tak din gura k ea are nevoie de liniste :hyfx:

glumesti? sau soacrata asta este dusa rau? cred ca as fi pocnito... :ijkgd: putin sau m-as fi suit pe fata ei cata.
as fi vrut eu sa glumesc,pai asta cam e si motivul pt care ne-a dat afara din casa,k o deranja bebe,dar el micutu nici nu prea a plans asa tare.doar seara putin k probabil avea colici,dar ziua nici nu i se auzea gurita deloc
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 10 Aug - 6:05

de ce face umbra pamantului asa un specimen? bine ca nu mai stai cu ea.
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 10 Aug - 6:07

soacra ta carmen le cam intrece pe toate :ijkgd: :ijkgd:
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 10 Aug - 6:10

:ujrtv: :ujrtv: sa ma mandresc k e cea mai tare? :ujrtv:
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 10 Aug - 6:11

eu nu stiu cum le mai rabda d-zeu pe pamant
hai ca suntem :offt: :jjjj:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeMar 11 Aug - 7:04

cocolina a scris:
:ujrtv: :ujrtv: sa ma mandresc k e cea mai tare? :ujrtv:

pacat ca trebuie sa te mandresti asa...dar ai dreptate, nu are sens sa te enervezi. distreaza-te!
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeMier 19 Aug - 21:02

prima baita a fost facuta de nase apoi eu singura si au fost momente tare placute
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeVin 21 Aug - 19:27

la noi si acum baita e momentul preferat al zilei. mai ales ca fara exceptie , baita o face si mami si tati. si asta-i place tare mult. plus masajul de dupa...
Sus In jos
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeVin 28 Aug - 1:09

I-am facut baie asistata de sot.Am luat o cadita super, cu spatar si statea foarte bien, chiar ii placea la baie.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeDum 13 Sept - 21:27

cocolina a scris:
mirela1974 a scris:
cocolina a scris:
prima baita i-a facut-o sora mea...k mie imi era o frik...aoleuuu si ce a mai plans...si cred k de acolo i s-a pus pata lu soacramea si ne-a dat afara. :jgfg: k mititelu plangea pe o parte si soacra-mea tipa din camera alaturata sa tak din gura k ea are nevoie de liniste :hyfx:

glumesti? sau soacrata asta este dusa rau? cred ca as fi pocnito... :ijkgd: putin sau m-as fi suit pe fata ei cata.
as fi vrut eu sa glumesc,pai asta cam e si motivul pt care ne-a dat afara din casa,k o deranja bebe,dar el micutu nici nu prea a plans asa tare.doar seara putin k probabil avea colici,dar ziua nici nu i se auzea gurita deloc
vai de mine sunt :offt: :offt: d :offt: ar nu ma abtin :ikhgtg: :ikhgtg: :ikhgtg: :ikhgtg: :ikhgtg: :ikhgtg: asta la soacrata :kiuoi: :kiuoi: :kiuoi: :kiuoi: :kiuoi:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
carmita
Forumist senior
Forumist senior
carmita


Numarul mesajelor : 3121
Data nasterii : 31/08/1969
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 54

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeDum 13 Sept - 21:30

:ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: sa se pazeasca de Noemi ..... :eda:
Sus In jos
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 14 Sept - 0:09

stiu carmen cum e si eu am trecut prin asta, dar noi am stat doar 2 luni la ei pana ne-am aranjat casa,si ne-au dat afara ca ei au tabieturile lor si ca nu mai suportau sa ne vada in casa lor.
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 14 Sept - 4:52

totul despre baita bebelusilor 225960 da si noi la fel am patit
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 14 Sept - 6:16

totul despre baita bebelusilor 339638 totul despre baita bebelusilor 339638 totul despre baita bebelusilor 339638 offffffffffffffffffffffff
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 14 Sept - 6:22

totul despre baita bebelusilor Imagen028ktotul despre baita bebelusilor W555
totul despre baita bebelusilor Imagen426ltotul despre baita bebelusilor W480
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitimeLun 14 Sept - 6:25

vai cat e de scump si dulce e......sa-ti mananc ochii aia mari de frumos ce esti totul despre baita bebelusilor 565348
Sus In jos
Continut sponsorizat





totul despre baita bebelusilor Empty
MesajSubiect: Re: totul despre baita bebelusilor   totul despre baita bebelusilor Icon_minitime

Sus In jos
 
totul despre baita bebelusilor
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Totul despre tatuaje
» Totul despre celulita
» Totul despre alaptare
» Totul despre diversificare
» Despre prematuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: TOTUL DESPRE CONCEPTIE,SARCINA , NASTERE SI NOU NASCUTI-
Mergi direct la: