Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bataia e bine venita?

In jos 
+30
stroevivi
carmensyta
mimimora24
LAURA
bulinuta
maximlidia
florares-Flori
flo09
Floretina.S
Adyna
carmita
elenusa
yoanici
alidascalu
narcy
elena
cami11061988
Maria
flory
ani10
mirela1974
gabyy
andreea
anuta22
Anca.
iulia_vulcan
gaby_alexia
ainos
mami ionela
Noemi
34 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeSam 25 Apr - 19:15

Ii bateti pe copii?
cum ii educati?
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 1:36

corect zis mamicutza
nici eu nu-i pot bate
da asa usor peste fundulet dar am cons ca nu rezolv nici cu asta nimic
eu ii pedepsesc cand sunt rai dar nici de asta nu ma prea pot tine
mi se face mila de ei
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Vizitato
Vizitator




Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 2:05

mamicutza a scris:
bataie? never!!! nimic nu se rezolva cu violenta... eu sunt de acord cu pedepsele gen: nu ai voie la desene sau nu ai voie cu jucariile pentru ca ai facut asta... bataie... no way!!! si chiar ii condamn pe cei care isi bat copiii, daca nu isi pot controla nervi inseamna ca au o problema... sa se trateze
si eu sunt cu totul de acord cu tine MAMICUTZA
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 2:24

evident nu!
ma intriga faptul ca sunt atatea"mame"care isi maltrateaza copiii!!!!
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 3:12

nu stiu cum pot da iun bietii copilasi
si eu am o vecina care da ca intrun animal in bietul copil
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 4:03

asta asa e
vecina a crescut in casa de copii
poate acolo a avut aceeasi soarta ca si acum copilul ei
pacat,mare pacat
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 14:28

e posibil sa stii sa fi avut astfel de copilarie
si eu am vazut ca la orfelinat sunt asistente sau ce or fi alea care mai lovesc copiii
asta am vazut-o intamplator,cand ma dusesem sa vad niste copilasi,k noi vrem sa infiem un baietel
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 19:43

mai trebuie sai dai si o palma la fundulet cateo data..............stiti zic multe a eu nu bat copilul ...nu bataie dar la fund tot iai dat odata .............. sau tata ......
Sus In jos
ainos
Oaspete
Oaspete
ainos


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 28/04/2009

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 20:32

Sincer...a mea fata a luat-o la fundulet si nu cred ca asta se numeste bataie!Ce-i drept nu-i pasa asa ca mai bine am recurs la pedepse,care au efect!La noi cea mai mare pedeapsa este sa o iau acasa de la locul de joaca!Si asta o sa fac pana tine figura,iar cand pedeapsa asta nu va avea efect inventam alta!
Dupa parerea mea,bataia e una si o palma peste fund sau manute e alta notiune!Dar fiecare are libertate de a judeca dupa bunul plac!Doar nu suntem la fel,nu?
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 29 Apr - 21:38

Poi normal ,e altceva sai dai o palmuta peste fundulet sau sal bati cu cureau pana ii faci dungi
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
gaby_alexia
Oaspete
Oaspete



Numarul mesajelor : 45
Data de inscriere : 30/04/2009

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 3 Mai - 3:08

fara violenta asta este si sloganul meu.
doar nu ne asteptam ca la varste fragede copii nostri sa gandeasca asemeni oamenilor maturi!nu?
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 3 Mai - 3:14

Corect gaby,cu violenta nu rezolvam altceva decat sa fie si ei violenti
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
iulia_vulcan
Oaspete
Oaspete
iulia_vulcan


Numarul mesajelor : 183
Data nasterii : 10/07/1983
Data de inscriere : 27/04/2009
Varsta : 40

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 6 Mai - 0:29

nu sunt de acord cu bataia...dar tre sa recunosc..caci..atunci cand am gasit o cu mana la priza...i am dat una peste mana....cand am gasit o ca umbla la aragza...am tras o de o codita(ghinionul ei ca ii facusem codite)....am luat o odata de ureche ca isi infundase un sticks....bine dar nu rau....si cate o palma la fund isi mai ia...din cand in cand.....
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 6 Mai - 0:32

ei si crezi ca eu nu ii mai dau peste fundulet sau peste manute?
ei nu
ma mai scoate din sarite,si musai cumva sal speriu de lucrurile care sunt periculoase pt el
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 6 Mai - 17:41

Nu sunt deacord cu bataia, mi-am dorit copilul acesta att de mult, o iubesc ca pe lumina ochilor de ce sa o bat? Problema noastra e ca Alex ne bate pe noi, daca nu ii convine ceva da , nu stiu unde a vazut sau daca vine din instinct chestia asta. Eu sunt de parere ca mai bine o pedeapsa decat bataie.
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 6 Mai - 17:54

posibil sa fi vazut la altcineva,pe afara,sau cine stie pe unde?
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 6 Mai - 18:04

Si asta e posibil pentru ca la televizor nu se uita ( decat la reclame) iar pe noi nu ne-a vazut .
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 6 Mai - 22:25

Ei si Mario a dat la inceput in noi,dar iam dat peste manute sa vada si el cat e d ebine si altul nu a mai dat
dar stai linistita cum creste se dezvata ea
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeSam 9 Mai - 3:56

si fetita noastra mai da cate odata cu palma in noi si imediat ii dam peste manute si ii spunem ca nu este frumos si nu mai da pe moment,mai mult da cand e nervoasa ca nu vrem sa ii dam un anumit lucru pe care il vrea ea.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeSam 9 Mai - 19:13

asa si trebuie
nu trebuie lasat dupa ei
e f urat cand da un copil in mamica
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeSam 9 Mai - 21:02

De cateva ori cand a facut prostii i-am dat peste manuta dar nu tare si ea credea ca nu jucam si radea. LA noi pedeapsa merge mai bine decat bataia. Daca face ceva prostii ii vorbesc serios si ii spun ca pentru asta nu are voie sa faca ceva ce-i place ei, ( sa se joace cu mingea sau sa se uite la calc la desene, chestii de astea) si o afecteaza foarte tare. Plange, se supara dar dupa ce se linisteste ea vine si ma iubeste. EU cred ca mai bine e asa.
O data am vazut in parc o faza. O fetita nu mai mare decat alex a cazut si s-a murdarit, atunci mama a ridicat palma la ea. Saraca copila si-a pus amandoua manutele deasupra capului si s-a facut gheam jos. Credeti-ma ca mi s-a pus un nod in gat, imi venea sa plang de mila copilului. Nu vreau sa ajunga copilul meu sa se treama de mine, vreau sa inteleaga si sa nu faca un lucru rau nu de frica mea ci pentru ca asa i-am explicat ca e bine. Poate nu fac bine, sunt la primul copil dar asa simt eu acum.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeSam 9 Mai - 21:22

ei nici chiar asa
si eu ii dau peste manute ,dar nu m aprea baga in seama,nu cred ca iam batut vreodata pe copii mei asa,cat sa planga
si nici nu cred ca o sai bat vreodata
ii dau peste manute sau curit dar sotul zice ca asa mai mult il mangai
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeSam 9 Mai - 21:36

Tibi nici nu ridica vocea la ea , el a luat multa bataie de la mama lui cand era mic si uneori ii era frica sa mearga acasa de la scoala.Nu vrea sa treaca si Alex prin asa ceva.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeSam 9 Mai - 21:45

nici sotul nu ii poate lovi
chiar ieri am discutat pana la ora 2 despre asta ,iam zis ca nu observa,ca nu e curios ce fac copii de mine nu mai au frica,si ar cam trebui sa ii dea cateva peste fundulet
dar mia zis cclar
el lua bataie de la tatal lui cu cureaua panaii invinetea,si de asta nu poate niic sa ridice un deget la ei
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 10 Mai - 1:00

Eu incepeam sa plang numai cand sotul imi spunea ca o sa-l bata pe Luca cand nu e cuminte(bine zicea numai ca sa ma oftice...nu-i genul care sa faca asa ceva...nici n-a ridicat o data vocea la el.....nu cred ca o sa imi bat copilul....poate pedepsit merge mai bine
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 10 Mai - 3:55

Nu prea e bine venita bataita...dar de nervi mai mi-a scapat palme la fundul ei....dar ii dau ...cand da in mine...asta ma enerveaza cel mai rau...sa ridice mana la mine...si s-a invatat...ridica mana si si-o retrage...stie ce urmeaza!..dar in rest m-am calmat...nu o bat..o pedepsesc..o las sa planga singura in camera , cand tace ma duc la ea si ii explic ce a gresit, apoi ne iubim :aaa:
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 10 Mai - 3:56

Apropo, tacsu nici nu se atinge de ea...mi-o trimite mie :bbb:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 10 Mai - 4:04

Daaaa, treaba cu " mama balaurul si tati zana cea buna" o cunoastem si noi. Daca eu o cert tati o iubeste. De atatea ori i-am explicat ca trebuie sa ne susutinem unul pe celalalt in deciziile luate iar in fata ei trebuie sa fim deacord insa el zice ca o vede asa trista si nu ii rezista sa nu o iubeasca .
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 10 Mai - 4:09

Al meu s-a mai linistit sa o ia in brate cand o cert sau pedepsesc, i-am zis sa nu se bage si sa nu ma bag...acum cand o cert si nu e tacsu acasa plange ca vrea la el..il striga...vreau la tatiiiiii!
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMar 12 Mai - 3:57

sotul meu foarte rar o cearta pe Alexandra mai mult eu sunt mai intepata.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 13 Mai - 5:04

Pai cam asa e...tot noi mamele tipam la ei, tot noi ii iubim..tot la noi vin pana la urma :)

...m-a socat la stiri la tv ..era un reportaj cu copil mic nici de 3 ani batut ..invinetit ..saracutul...m-am furnicat toata si am zis k nici nu o mai ating...la nervi o bag in camera sa planga cat o vrea si ies afara sa fumez sa ma calmez...decat sa mai ii dau o palma....o mama trebuie sa isi mangaie copilul cu palmele nu sa il loveasca...
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 13 Mai - 13:20

Asa e gabi. Aseara nu voia sa pape, fugea cu laptele prin casa si mi-a murdarit tot covorul. M-a enervat putin si atunci m-am dus in bucatarie si am spalat vase pana m-am calmat.
cand noi faceam mofturi sau eram indispusi mama nu ne baga in seama si ne lasa sa ne plangem de mila singuri. Intial am zis ca si eu voi face asa dar apoi m-am gandit cat de mult as fi vrut sa vina sa ma mangaie, sa-mi vorbeasca sau macar sa ma intrebe ce mi-e baiul.Cred ca daca un copil are o stare de genul asta, indiferenta noastra ii va accentua si mai tare starea dar daca ii vb frumos si ii vom cerceta problema mai repede se va rezolva.
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeMier 13 Mai - 16:15

si eu obisnuiam sa mai le dau cate o palma peste fund asa,mai mult in joaca,pana cand,a venit salvarea la noi pe strada si a luat copilasul vecinei,stalcit in bataie....
are doar 7 ani,si pt ca nu avrut sa-si faca temele......
am ramas perplexa,cum sa iti bati copilul pana vine salvarea sa il ia?
ce fel de mama esti?
mai bine merg de langa ele cand ma supara si plang in dormitor de nervi,dar nu mai ma ating de ele.....
ma calmez si gata,ies fresh afara.gata sa o iau de la capat :drt:
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 14 Mai - 0:19

Eu intrasem sa va spun tot ce vazusem la televizor...ceva ce m-a marcat si m-a facut sa plang. O vecina a filmat-o cu telefonul mobil pe o alta vecina care batea crunt baiatul concubinului ei. Baietelu avea 2 ani si jumatate era, batut, flamand si neingrijit. Sa fi vazut cum il batea si cum l-a trantit pe jos...era o scena de speriat...si dimineata cand au venit cei de la protectia cpolilui l-au intrebat. "Ai mancat ceva astazi?" Copilul raspunde ca da si ei il intreaba ce? Si copilul spune...bataie. m-a socat pur si simplu povestea..nu pot sa cred cum cineva poate sa faca asa ceva.
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 14 Mai - 6:13

Andreea ce interesant,ce fel de mame pot fi alea?se pot numi oare mam?nu-mi vine sa cred,si daca ar fi singura ar fi bine,dar nu cred asa ceva,sunt sute de mii de astfel de persoane care se numesc mame,ce sa mai spune de tati,nici vorba.
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 14 Mai - 14:13

Stii ce mame sunt acelea? mame care nu si-au dorit copilul, care au ramas accidental insarcinate, care au mai multi si ii vad o povara, mame care vad copii ca pe ceva ce le incurca sau le-a stricat planurile, mame care fac copii doar pentru a incasa alocatiile de stat, genul acela de mame.
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 14 Mai - 15:59

Anca chiar exista tot astfel de mame? Ma ingrozesc
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 14 Mai - 20:06

Da Andreea, exista spre nenorocul copiilor respectivi. Eu am lucrat doi ani in invatamant si am vazut copii si parinti de tot felul si nu ma mai mira cand aud cazuri de astea la televizor.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeVin 15 Mai - 1:02

nu cred in educatia facuta prin bataie. mai rau il intarati. exista atatea alte metode. deocamdata este mic inca, dar sper sa gasesc alte solutii.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeDum 17 Mai - 19:09

andreea a scris:
Eu intrasem sa va spun tot ce vazusem la televizor...ceva ce m-a marcat si m-a facut sa plang. O vecina a filmat-o cu telefonul mobil pe o alta vecina care batea crunt baiatul concubinului ei. Baietelu avea 2 ani si jumatate era, batut, flamand si neingrijit. Sa fi vazut cum il batea si cum l-a trantit pe jos...era o scena de speriat...si dimineata cand au venit cei de la protectia cpolilui l-au intrebat. "Ai mancat ceva astazi?" Copilul raspunde ca da si ei il intreaba ce? Si copilul spune...bataie. m-a socat pur si simplu povestea..nu pot sa cred cum cineva poate sa faca asa ceva.
Doamne Dzeule
numi vine sa cred cate se intanpla :def: :def: :def: :def: :def:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeLun 18 Mai - 6:23

si eu ii mai dau cate o palma la fundulet dar nu am batuto niciodata mai mult de atat. 💤
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeLun 18 Mai - 22:44

nu acept bataia
nu se rezolva nimic din contra copilul se intoarce mai tarziu impotriva parintelui......cunosc asemenea situatii...
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 21 Mai - 17:57

Stiti vorba aia...cum il cresti, asa il ai!
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 21 Mai - 18:04

Corect :eee: :eee:
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeJoi 21 Mai - 18:21

da,e posibil ca odata cu timpul,copii batuti sa fie la randul lor violenti!
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeLun 25 Mai - 6:06

Asta seara i-am dat 2 palme la fund..se tavalea pe jos in curte ca nu vroia in casa..si era ceasul 10 seara si nedormita la pranz..si sculata de la 8 dimineata...dar asa m-a enervat ca se smucea la mine in brate si m-a si lovit peste ochi cu o jucarie care o avea in mana...trebuia sa ii dau motiv de plans ...oricum nu le-a simtit ca era mai concentrata sa dea din picioare....cu cat creste ...cu atat devine mai neascultatoare...si intelege ce ii spun...numai ca nu vrea sa asculte....
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeLun 25 Mai - 15:22

copii intre copii,probabil nu a vrut sa te loveasca
incearca totusi sa nu o mai lovesti,sa nu recidiveze si ea,si sa te loveasca voit!
trebuia sa intri tu in casa sa vezi ce facea?
venea si ea sigur!!!
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeLun 25 Mai - 15:27

vorba asta am auzit-o in maternitate de la o mamica: cand e bebele mic..asculta dar nu intelege...si cand creste mai mare ...intelege dar nu mai vrea sa asculte :kj: e greu cateodata sa nu te superi cand cel mic e neastamparat....dar trebuie sa ne incarcam cu multa multa rabdare
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeLun 25 Mai - 21:23

mami ionela a scris:
copii intre copii,probabil nu a vrut sa te loveasca
incearca totusi sa nu o mai lovesti,sa nu recidiveze si ea,si sa te loveasca voit!
trebuia sa intri tu in casa sa vezi ce facea?
venea si ea sigur!!!

...sigur nu m-a lovit intentionat...nu de asta i-am dat pame...ca dadea din picioare si din maini isterica....si sigur nu intra in casa ca mai erau in curte copii la ora aia si vroia si ea...dar eu eram franta de oboseala ..si ea la fel...nedormita toata ziua...

azi iar m-a suparat......o inchid in camera si gata...
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitimeLun 25 Mai - 21:56

Pedeapsa ii afecteaza cel mai mult, durerea fizica de la o palma trece imediat dar suferinta de la o pedeapsa e mai mare si tin minte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bataia  e bine venita? Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? Icon_minitime

Sus In jos
 
Bataia e bine venita?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» De unde esti?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: