Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bataia e bine venita?

In jos 
+30
stroevivi
carmensyta
mimimora24
LAURA
bulinuta
maximlidia
florares-Flori
flo09
Floretina.S
Adyna
carmita
elenusa
yoanici
alidascalu
narcy
elena
cami11061988
Maria
flory
ani10
mirela1974
gabyy
andreea
anuta22
Anca.
iulia_vulcan
gaby_alexia
ainos
mami ionela
Noemi
34 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 26 Mai - 2:25

ei sufera de la orice pedeapsa.david plange imediat daca vede ca m-am suparat sau ii spun ca nu e voie pe un ton mai hotarat. ca de obicei radem si atunci stie diferenta. si imediat vine sa ma i-a in brate. nu cred ca se rezolva ceva cu palma sau bataia, dar uneori chiar reusesc sa te dispere... pana acum am reusit sa ma abtin si sper sa reusesc si mai departe.nu as vrea sa-l bat deloc.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 14 Iun - 21:35

Ieri si eu i-am dat la Mario 2 peste fundulet pur si simplu nu am ami putut cu el
pt orixce a urlat sa trantit la pamant,,ce sal pedepsesc ca urla ca nu reuseam sai spun un cuvnt
si de nervi iam tras 2 peste fundulet sa aibe pt ce plange
a mai plans putin dar credetima repede sia revenit si a venit la mine in bratze plangand
rar il bat si daca il bat n cred ca plange ca il doare ca ii dau f incet ,plange ca nui pica lui bine ca eu am curajul sal bat :kj:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory


Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Iun - 5:13

Mai, si eu cand ma mai scoate din sarite ii mai dau cate o palma la fund, dar nici nu ma baga in seama...si o ia de la capat. dar atunci cand il pedepsesc si ii spun sa stea in camera lui si sa iasa atunci cand ii dau eu voie, imi darama usa, plange si loveste cu pumnul, cu palma in usa (desi doar o inchid, ar putea sa o deschida singur) si tipa la mine:"Iubeste-ma, mami..acum stau cuminte, iubeste-ma!".
Cred ca este un mod al lui de a-si cere iertare, si cu singuranta nu ii place deloc pedeapsa, mai ales aceasta...
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 28 Iun - 14:24

scumpul de el
niic pe Mario nul pot pedepsi
nu sta in camera mai tare se enerveaza
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 30 Iun - 13:58

nu prea sunt de acord cu bataia dar mai ia si Alexandra din cand in cand cate o palma la fundulet sau peste manute.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 14 Iul - 0:06

asta e altceva
dar nu sa dai in copil ca intrun animel
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 14 Iul - 0:09

adevarul e ca iti pierzi rabdarea cu micutii cateodata...ca sunt mici nu inteleg..poate nu stii ce vor...dar mai bine il lasi sa planga 5 minute iesi afara iei o gura de aer si te intorci decat sa/l bati...eu sufar foarte mult cand vad copii maltratati si abandonati....poate o sa ia si luca vreo 2 palmute la fundulet daca nu e cuminte..nu stiu...poate nu dar atat... niciodata bataie...mai bine il pedepsec decat sa-l lovesc
Sus In jos
Maria
Membru Junior
Membru Junior
Maria


Numarul mesajelor : 689
Data nasterii : 25/09/1977
Data de inscriere : 28/07/2009
Varsta : 46

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 28 Iul - 21:32

Nu sunt nici eu de acord cu bataia,si ca sa nu-i bat strig la ei,cateodata te scot din rabdari.M-am uitat si eu la supernany,dar e asa usor sa dai sfaturi,dar atunci cand sa le si aplici e mai greu.
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988


Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 35

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 28 Iul - 23:53

noi fiind asa mititei nu am luat nici o palma pana acum,dar sunt sigura ca pe viitor o sa mai ia si cate o palmuta ca stiti copil cuminte si baaba frumoasa nu exista.dar nu-i bai ca nu o sa-l bat sau sa-i dau ca nebuna si in plus unde da mama creste nu?
Sus In jos
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory


Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeSam 1 Aug - 8:00

eu am observat ca atunci cand ridic vocea la Alex, imi spune asa linsitit "mami, vobeste mai incet, ca nu ai doie sa vobesti taie cu mine..!"
...si eu cum sa ma mai infuri, cand il vad cate lucurui intelege si cum este constient de tot ceea ce se intampla in jurul lui, la numai 3 ani?!
Cu el trebuie sa vorbesc ca si cu un om mare...dar, cum o fi sa iti dea lectii de purtare un copil?! dupa ce ma ratoi la el, imi pare rau apoi, si il iau in brate si il intreb "te-a suparat mami, puiule?"
..."Nu, mami...pupa-ma..ca te-am iertat!" si gata...a fost ceva nesemnificativ pt el, apoi ma cheama langa el si ne jucam impreuna..sau imi cere sa iesim pe afara..
Si eu ma mir cat de matur poate el sa fie, si cat de copil prost ma simt eu...:(
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMier 5 Aug - 7:12

trebuie rabdare multa. sper doar sa am destula. pana acum am reusit sa ma abtin, dar abia acum incepe greul...
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:44

asa e edy a fost un copil tare cuminte cand a fost mic dar acum dumnezeu sa ma ierte cornite ii mai trebuie il mai ating la fund cate odata si il pedepsesc foarte des e rau din cale afara :udfs: :tgshjf:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
narcy
Membru Junior
Membru Junior
narcy


Numarul mesajelor : 535
Data nasterii : 06/02/1983
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 41

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 13 Aug - 2:56

nu !!!1fara bataie.
Sus In jos
alidascalu
Forumist senior
Forumist senior
alidascalu


Numarul mesajelor : 1227
Data nasterii : 07/03/1981
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeSam 15 Aug - 20:19

Si al meu e foarte obraznic si nu stie ce e aia bataie,il cert si ma fac ca sunt tare suparata pe el ,apoi el vine si ma pupa si ma strange in brate si sufera daca nu il bag in seama. Asa ca asta e arma mea ,nu ii dau atentie deloc si se cuminteste urgent. Mie imi este mila sa il bat ,mai ales cand ma gandesc cata bataie am mancat eu de la parinti ....pana m-am maritat!
Sus In jos
yoanici
Forumist senior
Forumist senior
yoanici


Numarul mesajelor : 2025
Data nasterii : 16/11/1977
Data de inscriere : 25/07/2009
Varsta : 46

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 16 Aug - 4:18

Si eu sunt contra maltratarii,mi se pare inuman sa bati un biet copil pana ii lasi urme,nici intr-un animal nu poti da asa.Eu il pedepsesc pe Andrei cu indiferenta cand face cate o boacana mai mare,si atunci vine la mine si zice:mami pange ,pupi mami.Si atunci imi trece si indiferenta.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 16 Aug - 22:08

yoanici a scris:
Si eu sunt contra maltratarii,mi se pare inuman sa bati un biet copil pana ii lasi urme,nici intr-un animal nu poti da asa.Eu il pedepsesc pe Andrei cu indiferenta cand face cate o boacana mai mare,si atunci vine la mine si zice:mami pange ,pupi mami.Si atunci imi trece si indiferenta.
doamne dar cine a zis de maltratare nici nu se pune problema de asa ceva doamne fereste dar cate odata ii mai trag cate o palma la fund si nul doare ca nu dau tare si se fgaca ca plange ma bufneste rasu si imi trec nervii pe el ce sa ii fac e asa de scump si rau dar si scump tare :;gszs:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
yoanici
Forumist senior
Forumist senior
yoanici


Numarul mesajelor : 2025
Data nasterii : 16/11/1977
Data de inscriere : 25/07/2009
Varsta : 46

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 16 Aug - 22:14

Aaaaaa dar nu ma refeream la tine Elena :jjjj: eu ma refeream la ce vedem si la tv.Pai nici eu nu pot zice ca nu o sa ia si Andrei cateva palmute la fund,sa mai creasca si vedem noi. :ujrtv:
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeVin 2 Oct - 19:34

Eu la fel ca si Alina
ii arat cas suparata ma prefac ca plang si gata e cuminte din cale afara
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
elenusa
Forumist senior
Forumist senior
elenusa


Numarul mesajelor : 2162
Data nasterii : 21/02/1978
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 46

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeSam 10 Oct - 16:19

Si eu sunt adepta"fara bataie".Doar ca o palmuta peste fundulet tot am mai aplicat si ma simt vinovata...Orice psiholog spune ca si palmuta aia e tot bataie si cred ca asa e,dar uneori te scot din sarite si nu te poti controla...
Eu am fost un copil care nu a luat bataie,doar o singura data mi-a dat tata cu cureaua,caci am reusit sa-l scot din sarite,in rest niciodata.......Dar cred ca eram si mult mai cuminte,mai linistita....
Sa ne dea dumnezeu cat mai multa rabdare,caci avem nevoie.
Sus In jos
carmita
Forumist senior
Forumist senior
carmita


Numarul mesajelor : 3121
Data nasterii : 31/08/1969
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 54

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeSam 10 Oct - 17:54

Si eu sunt de acceiasi parere-bataia nu-i chiar rupta din rai ,asa cum se spune.Cu bataia nu faci decat sa-l inraiesti si mai tare ,si in afara de asta sa te urasca foarte mult-pentru ca un parinte uita si iarta ,dar un copil-niciodata.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 11 Oct - 6:19

il inveti si pe el sa fie violent, asa crezand ca rezolva ceva.
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 22 Oct - 4:30

eu nu dau in cristi...cand face obraznicii il pun la coltz...mai degraba aplic o pedeapsa decat mai tarziu sa devina si el violent sa loveasca copii...
Sus In jos
https://www.facebook.com/
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 8 Noi - 18:03

In ultima vreme Alex a avut cateva saptamani cand facea pisu pe ea fara nici o problema si apoi venea sa o schimbam. Am certat-o si degeaba radea la noi, bataia a sarit din schema, singura solutie a fost fata la colt la perete. In 2-3 zile s-a lecuit , ba chiar isi duce si olita la baie singura. Deci se poate si fara bataie.
Sus In jos
Floretina.S
Moderator
Moderator
Floretina.S


Numarul mesajelor : 17948
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 42

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 8 Noi - 20:25

nici eu nu-s de acord cu bataia in schimb il cert si-l pedepsesc
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 9 Noi - 7:22

dar cand erau foarte mici? cum ati reusit sa va intelegeti cu ei?
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 9 Noi - 13:34

ei cum? sub nici o forma Bataia  e bine venita? - Pagina 2 914738 , glumesc, ii distrageam atentia, ii dadeam jucariile care-i placeau sau o lasam sa faca ce vrea si apoi strangeam dupa ea Bataia  e bine venita? - Pagina 2 562229
Sus In jos
elenusa
Forumist senior
Forumist senior
elenusa


Numarul mesajelor : 2162
Data nasterii : 21/02/1978
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 46

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 9 Noi - 15:22

Cu un copil trebuie sa vorbesti foarte mult....Desi cand este mai mic ai impresia ca vorbesti mai mult pentru tine,nu e asa.Ei sunt foarte receptivi si inteleg totul.
Cum a spus si Anca trebuie sa le distragem atentia,sa le oferim o alternativa la ceeea ce vor si e interzis...
Sus In jos
flo09
Forumist senior
Forumist senior
flo09


Numarul mesajelor : 1303
Data nasterii : 14/04/1975
Data de inscriere : 27/12/2009
Varsta : 49

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 8 Feb - 18:14

din cand in cand o palma la fundulet nu are nimic mai ales ca prin pampers nici nu simte
Sus In jos
florares-Flori
Membru de elita
Membru de elita
florares-Flori


Numarul mesajelor : 9347
Data nasterii : 13/05/1975
Data de inscriere : 03/10/2009
Varsta : 49

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMier 17 Feb - 2:28

eu numai ii arat lingura de lemn si zice .....ma bate mami ... trebuie si certati dar sunt uni tare neastamparati care cere si cate o palma la fund.....lasa ca unde da mama creste asa era o zicala nu?
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMier 17 Feb - 4:14

daa rad cam asa e zicala flori
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeSam 20 Feb - 7:24

eu am gasit solutia pentru moment. il pedepsesc trimitandu-l la el in camera... tare se mai supara. cu toate ca acolo are toate jucariile si ar putea face orice, sta la usa si plange pana il i-au sa povestim de ce l-am pedepsit. si vad ca deocamdata ne intelegem super!!!!
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Feb - 2:39

eu il pun la colt..sa-l auzi cum urla...am citit undeva ca pt fiecare an din viata sa stea un minut la colt..dar eu nu-l las atata..ca mie tare mila cand il vad cum ii curg lacrimile..
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Feb - 7:05

Eu nu pot sa o trimit la ea in camera,ca nu se duce daca nu are ea chef...si la colt,la fel,ar trebui sa stau cu ea,ca doar nu sta ea unde o pun eu Bataia  e bine venita? - Pagina 2 619248
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Feb - 7:26

eu il duc in camera si inchid usa. si plange in fata usii pana il anunt ca daca nu se linisteste nu vorbim si il las acolo. atunci imediat se opreste si merge in camera si ma asteapta pe pat sa povestim ce s-a intamplat. dupa care ma pupa si ne revenim. deocamdata functioneaza si chiar bine. asa numai umbla nici la aragaz nici la masina de spalat. il las cam un minut si eu, nu mai mult deocamdata.
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 22 Feb - 22:43

A... Mirela ce sa pedepsesti...ma uit la poza de la avatar si cand il vad pe piciul tau mi-l si inkipui ce fetisoara are cand il trimit la el in camera...
Sus In jos
https://www.facebook.com/
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 23 Feb - 4:06

e bine k asculta si e receptiv mirela..ai un baietel tare istet
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeSam 13 Mar - 23:09

da, bravo David
Nici eu nu sunt de acord cu bataia.Deocamdata nu am batut-o pe Ale niciodata sper sa nu fie nevoie.Vom vedea pe viitor cum decurg lucrurile
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 15:41

Nu e binevenita deloc bataia. Idiotul meu de sot , care era total impotriva bataii, ieri a batut-o pe Alex si a pus-o la colt. Saraca a fost socata, a tremurat si a suspinat pana a adormit. E trautatizanta pentru un copil asa mic
Sus In jos
elenusa
Forumist senior
Forumist senior
elenusa


Numarul mesajelor : 2162
Data nasterii : 21/02/1978
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 46

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 16:30

Doamne Anca...ce l-o fi apucat?Are ce are cu tine dar nu cu bietul copil....asa ceva este de neinteles.Trebuie sa vezi ce se intampla cu el,altfel ii face rau copilului...
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 16:33

Cred ca nu e constient ca e tata
Ar trebui sa aveti o discutie cat mai serioasa
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 16:50

I s-a urcat functia la cap, cred ca v-a trebui sa-i fac o surpriza si sa-l las fara fata sa vad cum i se va parea atunci.
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 19:16

oo anca.. ce e cu tibi al tau in ultimul timp?!..
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 19:38

Lidia nu stiu, e foarte irascibil, si la serviciu e la fel. Eu cred ca are o problema neurologica ceva pentru ca nu-mi explic altfel comportamentul lui.
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 19:41

off..trimitel la un control..fara suparare..
e superba poza cu alexandra de la avatar scz de Bataia  e bine venita? - Pagina 2 90372
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 19:47

merci draga
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Mar - 19:53

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 487826
Sus In jos
mimimora24
Oaspete
Oaspete
mimimora24


Numarul mesajelor : 29
Data nasterii : 25/02/1984
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 40

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeLun 22 Mar - 20:09

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 908423 Nici eu nu sunt de acord cu bataia,dar sunt de acord cu sloganul .Baietelul meu este este f intelegator,mai are mici scapari ca orice copil,dar atunci stau de vorba cu el si il fac sa inteleaga de ce nu e bn asa.Cateodata cand nu vrea sa ma asculte,il las sa-si faca damblaua si cand vine la mine sa vb,eu la randul meu nu il bag in seama si atunci simte pe pielea lui cum e si isi cere scuze.Apoi ii explic cate sacrificii fac pt ca lui sa-i fie bn...sa mearga la dans,la teatru,la petreceri,la innot...din toate dansul este viata lui,orice numai sa nu-i spun ca nu-l mai las la dans...asa ca eu cred ca oricarui copilas ii place ceva f mult,iar cand acel ceva e in pericol isi da seama de gravitatea situatiei.
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia


Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 38

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 23 Mar - 0:12

asta cand sunt mai marisori pe la 6-8 ani..dar la 2 ani nu ai ce sa ceri unui copil..
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 23 Mar - 6:21

adyna_2k6 a scris:
A... Mirela ce sa pedepsesti...ma uit la poza de la avatar si cand il vad pe piciul tau mi-l si inkipui ce fetisoara are cand il trimit la el in camera...
si mie mi-este mila, dar nu vreau sa se ajunga aiurea la altele. si cu bataia nu sunt nici eu de acord, chiar daca uneori te scoate din toti nervii. trebuie sa realizezi ca este mic si nu le face intentionat. dar trebuie si educat. si am vb cu mai multi doctori si psihologi si toti spun ca doar pana pe la trei ani poti sa educi un copil. dupa aia e mult prea tarziu si se pot face mult prea putine. asa ca incerc sa fac cum trebuie. si totdeauna ii spun ca e dragostea vietii mele si ca-l iubesc enorm, dar ca nu a facut bine acel lucru si fiecare actiune are consecinte.deci trebuie sa-si asume raspunderea pentru faptele lui.
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitimeMar 23 Mar - 6:36

da, ai dreptate
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bataia e bine venita?   Bataia  e bine venita? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Bataia e bine venita?
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» De unde esti?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: